Aktív témák

  • Pari

    csendes tag

    UDv mindenki,

    Szoval olyan problemam lenne,hogy van az en gepem van benne egy pci-os utp-s halokartya es egy alaplapi integralt szinten utp-s(asus a7n8x) es van a baratnom gepe egy Dell latitude 600 laptop,egy halokartyaval,aminek(remelem jo irom) RJ-45-os dugasza van( olyan vekony...picit hasonlit az usb portra de nem az) es van a gepen meg gey klasszikus utp port(amirol nemtom,hogy mukodik-e,mer az eszkozkezelobe nem talalom a halozati csatolojat...hasznaltan vette 2 napja,es nem kapott semmilyen cd-t hozza,en meg nem ertek a lpatopokhoz).Naszoval van ez a ket gep es van egy chello plus elofizunk,amire ugye egyszerre 3 gepet is fel lehet csatlakoztatni...a kerdesem: HOgyan tudnam azt megcsinalni,hogy mindket gep kapcsolodjon a netre(sajat kulon IP cimmel) es kozben helyi halozatban is legyenek egymassal? (Op rendszer mindketton winxp prof)
    2. kerdes: hogy az elobb emlitett beallitas meg tudjam csinalni,szukseges,hogy a laptop mind2 halozati csatlakozojat felismerje a winfos,vagy megtudom oldani csak a rj-45-ossel is?

    KOszi a segitsegeket elore is.

    10 Mooo 20 goto 10

  • verdant

    csendes tag

    A laptopon a hálókártya driverét szedd le a netről és telepítsd, e nélkül nyilván nem fog működni.
    Vegyél (ha még nincs) kábelt. Ügyelj rá, hogy a két gép közé un cross kábel kell.
    A ''fő'' gépedben lévő egyik hálókártyába beledugod a chello káblét, csatlakozol vele a nete. A másik hálókártyába a vásárolt kábel egyik végét dugod, és a maradék egy db. szabad kábelvéget meg a laptopba.
    Beállítani is könnyű, un. varázslók segítenek, amit pl. a laptop hálózati helyek ikon jobb gobmjával, majd az ''otthoni,vagy...'' menüponttal érsz el. Ezzen értelem szerűen végigmész és már működik is.
    Megpróbáltam egyszerűen leírni, remélem érthető.

    A munkahelyemen én vagyok az Isten. Mindenki tudja, hogy létezem, de még senki sem látott.

  • aluser

    tag

    Az RJ45-ös csatlakozó az az, amit te UTP-nek nevezel. Olyan mint egy telefon csatlakozó, csak 8 db. érintkezője van.

  • aluser

    tag

    Latitude D600

    The Dell Latitude D600 is designed to deliver the highest available notebook performance in an all-new thin, light and stylish form factor. Carrying on the Latitude C-series traditions, the D600 incorporates a full suite of new features. These include the latest Intel ® Pentium ® M processors specifically designed for performance, mobility and enhanced battery life, advanced graphics engine, with the ATI ® MOBILITY TM RADEON TM 9000 solution and integrated Modem, Gigabit Ethernet and Wireless LAN as standard. All this incorporated into the Dell Latitude D-Family Tri-Metal Moonlight Silver chassis.

    Highlights
    Intel® Pentium® M processors with speeds up to 1.7GHz, Intel CentrinoTM mobile technology
    Microsoft® Windows® XP Professional SP1 Edition, Microsoft® Windows® XP Home SP1 Edition or Microsoft® Windows® 2000 SP4 Professional Edition
    ATI® MOBILITY RADEONTM 9000 graphics engine with 32MB of DDR memory
    Brilliant 14.1'' TFT display in both XGA and high resolution SXGA+
    Enhanced communications including 10/100/1000 Ethernet LAN, optional V.92 modem 56 Kbps and choice of Intel PROWireless 2100 802.11b or DellTM TrueMobileTM 1300 802.11 b/g Wireless MiniPCI card.
    Integrated Smart Card Reader
    Dell Tri-MetalTM Chassis
    Thin & Light design starting at 2.12kg's and 30.8mm's thin
    D-Family commonality. D600 shares the same D/Docks, D/Ports, D-Family modular bays and a/c adapters as all other D-Family notebooks.






  • karib

    addikt

    válasz Pari #1 üzenetére

    A notebookon valszeg van egy UTP Ethernet csatlakozó és egy modem is. A szélesebbik a hálózat, a vékonyabbik a modem.

    Ha a te gépeden keresztül akarod rákötni a Chellóra a notebookot, akkor asszem nem olyan bonyolult. Veszel egy crosslink UTP kábelt és összekötöd a két gépet. Mindkét gépen lefuttatod a hálózati varázslót, értelem szerűen olyan dolgokra kattintgatva, ami arra a gépre vonatkozik (te gépeden valami olyasmi, hogy közvetlenül csatlakozol a netre, meg akarod osztani a kapcsolatot, miegyéb, a másikon pedig hogy helyi hálón keresztül csatlakozik a netre stb.). Elvileg sikerülnie kell, én még ISDN-t osztottam meg egy XP-s gép és egy Win98-as notebook között gond nélkül, pedig én sem vagyok egy hálózati guru.

    De talán a legfájdalommentesebb, ha elmész és veszel kb. 8-10 ezer forintért egy broadband routert (ADSL elosztó, sok neve van), azt dugod rá a Chellóra, majd a routerbe a két gépet. Akkor bárki bármikor netezhet, nem kell a te gépednek bekapcsolva lennie, plusz még egy tűzfalként is szolgál, tehát sok előnye van, az ára pedig már elenyésző. Mistralban (nem reklám, csak útbaigazítás...) 6.688 forint nettó a Surecom EP-4904AX, aminél jobb árat nagykerben sem láttam eddig - nekem más helyről van ilyen, és bár nem tökéletes, de jól teszi a dolgát.

    Department of Redundancy Department

Aktív témák