Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    Nagy változás közeledik, a hétvégén az initd-t teljesen lecserélik systemd-re. Itt minden le van írva, már 6 hónapja dolgoznak rajta. [link]

    A fontos, hogy a következő update alkalmával ne a szokásos sudo pacman -Syu paranccsal frissítsünk, mert nem fog működni, hanem ezzel:

    sudo pacman -Syu --ignore filesystem && sudo pacman -S filesystem --force && sudo pacman -S chakra-init

    A felmerülő kérdésekre pedig igennel kell válaszolni. További fontos tény, hogy egyúttal minden csomagot ami oda tartozik, újrafordították h. ténylegesen pulseaudio-t használja.

    Mellőzve a technikai részleteket, az átlagfelhasználó számára a systemd azt jelenti, hogy jelentősen gyorsabb lesz a boot és szolgáltatások, daemonok engedélyezése, letiltása már közvetlen a terminálból is megy, nem kell fájlt szerkeszteni kézzel.

    Ha valaki nagyon kíváncsi a systemd-re, addig nézze meg a szintén Arch alapú Manjaro disztrót, az alapból systemd-vel érkezik, nagyon gyors kis rendszer.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák