Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zack

    nagyúr

    válasz bigdigit #9238 üzenetére

    Én is 10.5-öt használok. Előtte 10.2 volt fent, azért nem is frissítetem 10.3 és 10.4-re mert semmi bajom se volt a 10.2-vel. Most feltettem a 10.5-öt és ezzel sincs semmi bajom.
    Sapphire 4870 X2-vel tolom.
    Nem hinném hogy driver ilyet szintű beavatkozást tudna csinálni, vagy ha igen, nálam ill. mindenki másnál aki 10.5-öt használ 4870 X2-vel miért nem? :U

    Egyébként volt nekem is hasonló gondom MSI 4890-el, Abu is tud róla.
    Gyári BIOS volt a kártyán, és minden jó volt. Majd kitaláltam, hogy a gyári 3D órajeleket módosítom BIOS szinten a tuningos 24/7 értékeimre, és a venti vezérlést is kicsit feljebb állítottam. Miután megtörtént, lementettem a már módosított saját BIOS-t, és visszatöltöttem, amiben csak annyi változás volt amit leírtam. Visszatöltésnél checksum error-t írt, de visszaírta. Leokéztam, és gép újraindítás után minden rendben volt. Látszólag. A powerplay teljes mértékben összefosta magát, 2D - full 3D érték között másodpercenként ugrált...Tehát le föl váltogatta az órajeleket, teljesen függetlenül mindentől. Játékoknál is több lett a hiba, és a kilépés, bár ott elvileg nem váltott vissza, ezt is ellenőríztem. Innentől kezdve a helyzet megoldásán voltunk Abuval, de egyik ötlet sem vezetett célra. Az órajelugrálás a BIOS turkálástól kezdve nem szünt meg! A vége az lett, hogy rátettem egy másik 4890 BIOS-t, amitől a kártya teljesen összefosta magát. A lap is kisípolta, és nem volt kép. PCI-os kártyával se javult meg, így a "kómában" levő kártyát "defibrillátorral" átsegítettem a másvilágra, és ment vissza gariba. :DDD Innentől kezdve nem nyúlok ATi BIOS-hoz, csak ha tényleg nincs más lehetőség. NV-nél nem volt ilyen gond, ott simán ment gond nélkül a hasonló órajelemelés és a venti vezérlés állítása. Nem tudom ez milyen védelem amivel találkoztunk, de Abu se látott még ilyet, valószínű azért mert vagy gyártó specifikus, tehát az MSI beletett egy BIOS írási védelmet, vagy egyszerűen nem publikus az infó, amit tényleg csak 1-2 belső ember tud.

    Ti nem nyúltatok bele előtte a BIOS-ba bármilyen szinten? :U

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Új hozzászólás Aktív témák