Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Boonen007 #30832 üzenetére

    Ez viszont már szerintem nem így van.

    A Win10-es alpha driverek bizonyos szempontból (pl. a Futuremark draw call teszt szerint CPU használatban) számottevő mértékben fejlődtek az utóbbi pér hét folyamán (relatívan saját magukhoz képest egész látványosan, 15-50% közt attól függően hogy a single vagy multi-thread tesztet nézzük).
    Ugyanakkor nem véletlenül nevezem ezeket alpha-knak, mert sok verzióval nagyon komoly problémák voltak (pl. sok program vagy az egész OS összeomlott már induláskor, vagy szállt el sűrűn később futás közben).

    Szerintem egyik oldalon az új kártyák megjelenésére tartogatják a puskaport, a másik oldalon pedig mihamarabb szerettek volna egy WHQL pecsétes WDDM 2.0 driver-t a Win10 RTM megjelenéséig.

    Miután divatos lett a Futuremark API overhead teszt, így most muszáj volt kicsit ráfeküdniük a DX11 driver overhead optimalizálásra is, miközben az újféle RAM-os friss GPU-jukhoz is hegeszteniük kell a driver másik oldalát is, ráadásképp pedig ott táncol az éleken a WDDM 2.0 is a Win10-el.

    Szerintem ez szülte ezt a helyzetet, hogy mivel egyszerre több oldalon is alaposan belenyúltak a kódba, így nehezen találnak kellően stabil verziókat, amiket legalább beta-ként kitehetnek, illetve inkább ezek felgöngyölítésével foglalkoznak, mintsem hogy minimálisan pofozgassanak valamit a 14.12-n és kiadják újra egy friss WHQL pecséttel. Inkább mihamarabb el akarják érni a kitűzött célt teljesítményben és aztán stabil állapotba hozni az új ráncfelvarrot verziót, hogy abból adjanak majd ki egy WHQL-t, lehetőleg már WDDM 2.0-ásat, hogy közben még spórolhassanak is (ne kelljen egy-két hónapon belül kötelezően WHQL pecséteztetni még egy driver-t a Win10 RTM napja közül is, ha előtte pár héttel pecsételtetnének egy WMMD 1.x-est).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák