Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz raubisoda #30293 üzenetére

    Nekem a Win 8.1-el volt régóta gondom. Eleve nem voltam vele kibékülve a 8.0-hoz képest, főleg az Update1 óta lassabb volt a gép és csinált furcsaságokat, az Update2 telepítő pedig ki is nyírta úgy, hogy nulláról kellett újratelepítenem. De ezután sem volt az igazi, például rendszeresen lefagyott a display driver, amitől elszállt a Direct2D-s böngészőablak, stb. Aztán kipróbáltam egy tartalék HDD-n a Win10-et, tetszett, gyalultam az SSD-t és feltoltam erre is.

    Az első pár WDDM 2-es driver hulladék volt, de ezzel, aminek a verziószámát írtam lentebb, olyan stabil kis HD5-ös, mint még Win8.0-al volt. Ezzel még egyszer sem állt le és indult újra a display driver, azt pedig nem is tudom, hogy ebben a Win10 TP-ben még mindig kék-e a "kékhalál", mert még sohasem láttam, bár az sohasem volt nálam gyakori vendég (esetleg ha tuningot feszegettem).

    Nem, nekem nem fogja kilistázni, mert ehhez a kártyához szándékosan régebbi driver-t rendelt hozzá az MS. Egy olyat, ami stabilabb, mint a kezdeti WDDM 2-esek, de semmivel nem jobb, mint bármelyik Win8.1-es. Végül is jó feltevés volt, hogy a WDDM 2-es beta-k még sokáig instabilak lehetnek, a régi kártyáknak pedig úgysincs szüksége WDDM 2-re. Viszont a friss WDDM 2-es meglepően jó párosítás a HD5-höz. Legalább is nálam. Jobb, mint a Win 8.1-es driver-ek.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák