Új hozzászólás Aktív témák

  • Jazz

    veterán

    Ip4300 tapasztalat frissen elsőkézből, ill. megoldások itt olvasott problémákra is, hátha valakinek segít sok bosszúságtól megkímélnie magát, no meg én is várom az okosok véleményét.:)

    I: Csomagolás szétszed, Fej fúvókáinál kékes folyadék, először para, hogy használt; alcohollal átmosták aztán egy kicsi cián maradt még-->persze ez kizárt. (valaki írta hogy Epsonnal volt ilyen-nem a fejjel nyilván-hogy: gari, minden használt alkatrész csere, aztán újra piacra dobják újként.)
    Aztán nyugta, kézikönyv is írta, hogy ha ilyen van no para, ez előfordul (mást nem mondott). Gondolom akkor valami védőfolyadék lehet. Hasonló tapasztalatok valakinél??

    II. Aztán Ultra-Pofára Esés! Kapásból nyomtam egy csomó dokumentumot (abszolút fekete szövegek); mindet színessel nyomta ki-->a 3 színből keverte ki a „feketét” ami inkább szürkés lett nyilván, és ugye a sebessége is jóval lassabb volt. (hosszas szemmeresztgetés után lehetett is picit látni a 3 színkomponenst.)
    Színprofil állít: nyomtató tulajdonságainál, Acrobat-ban, szín intenzitás nyomtató beállításainál....akárhogy semmi. (gondoltam hátha valami szürke skála eltolt, vagy bármi, aztán úgy érzékeli hogy világosabbat kell nyomni).
    Szürke nyomtatást is próbáltam, semmi.
    Sok szenvedés után konklúzió: 2 oldalas nyomtatásnál nem hajlandó nagy feketéből nyomtatni!
    Mindegy, hogy automata vagy kézi! Így ment a manuális páros/páratlan oldalazás, ez még elmegy, ciki akkor lesz, ha olyan progi alól nyomtatok ahol nincs ilyen opció.
    Azaz kétoldalast nem szabad bekapcsolni és vegyes dokumentumot is jól nyomja (ábra+szöveg+kép...).
    Azért ez fáj egy ilyen nyomtatótól!
    Canon szervízt fel is hívom what the fuck is it. Remélem egy firmware, vagy valami hasonló orvosolja a dolgot (ha van ilyen).

    III: Képnyomtatás, megint csalódás; tapasztalat:
    - Photoshop alól, AcdSee alól, bármi, nagy kék szín átmenet erősen lilás: Színprofil állít: nyomtató tul.-ainál, programokban, mindenhol, kis elétérés csak, továbbra is messze nem színhelyes.
    Megloldás: nyomtató beállításai-->szín/intenzitásnál auto-ra állítani, vagy kézi: illesztő egyeztetés.
    Örült a fejem, ez már tuti. No akkor nézzük nagyfelbontású (5760dpi-s) papírra (a kép egy 8000x6000-es fraktál *.pgn) Baromi jól néz ki, DE: Megint lilás!!!
    Mi a..., pedig most minden színprofil korrektül beállítva.
    Probléma: kiválasztottam azt hogy nagyfelbontású papír. Rosszul tettem. Normál papírra visszarakva, már jó volt (noha továbbra is nagyfelb. Papírra nyomtam). És a szín/intenzitás kapcsoló nem auto-n hanem kézi-n, azon belül is manuál-on, minden 0-0-0-án volt.!!
    Azaz: nyomi frankón papír-tól függően állítja a színskálát!
    Fotopapír pro-ra állítva, még egy picit más lett a színskála, még lilásabb.
    Megjegyzem, még a nyomtató tulajdonságainál is a színprofil fix-re volt pipálva, nehogy ott állítgasson valamit, de amúgy minden variációt kipróbáltam.
    Tényleg, én hogy tudok létrehozni saját *.ICM-es színprofil file-t? (semmivel sem tudom megnyitni, szerkeszteni)

    Szumma szummárum: ezek vannak.
    Nyomi nagyon szép, csendes, gyors, fúvóka sor hatalmas (2x-ese pl. Ip1600-nak).
    Minőség kifogástalan, tényleg betonkemény szöveg kontúrok, szép képek.
    Csak azt a sok diát hogy fogom kinyomni. Mint írtam profi minőségű 10Mp-es diaszkenner (azért az se olyan profi, csak 1000 euro) 400Ft/db, nekem meg több száz van.
    Az lesz, fogom aztán lemakrózom mindet. Kész.
    Meg találtam még egy olyan kapcsoltó valahol a beállításoknál, hogy:
    „Megoldás csíkozásra: Papírhorzsolódás megelőzése
    Nagy sűrűségű nyomtatás esetén megnöveli a rést a papír és a nyomtatófej között, meggátolva ezzel a horzsolódás által okozott tintacsíkozódást.”
    Talán ez megoldás lehet egyeseknek.



    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    free your mind

Új hozzászólás Aktív témák