Új hozzászólás Aktív témák

  • afterburner_

    őstag

    válasz QwErTy42 #3546 üzenetére

    régen 2 havonta cseréltem a fejeket, mivel én szórólapokat nyomtattam, és a gyári patronnal kissé költséges lett volna mivel kb 20-szor drágább a gyári festék, és akkor keveset mondtam :)

    Még anno így is jobban megérte az utángyártott tinta, mert 1 garnitúra festéken simán lehetett venni egy fejet.

    Végül elkezdtem kísérletezgetni és sikerült megtalálni a megfelelő tintát, amivel a fej sokat bír (2-3 éves szavatosságát simán ki tudom használni, úgy hogy nem dugulgat, nem csíkoz) , és a minőségre sincs panasz, de majd erről is írok egy tesztet, eredetivel nyomtatva illetve azzal amit én használok:) minimális a különbség

    mellesleg megsúgom neked gyárival se bír olyan sokat a fej, mivel nagyon sok ismerősöm nyomtatott azzal, és folyamatos használat mellett 1 éven belül csíkozni kezdett a fej sokuknak, persze nem 1-2 patron után, hanem színenként mondjuk 50 patrontól, csak ugye ez hobby szintű felhasználás mellett nem jön elő, aki pár garnitúrát nyomtat el.

    A papírral kapcsolatban, sokan abban a tudatban vannak hogy a gyári tinta mellett mindegy mire nyomsz, úgyis tartósak lesznek a nyomatok, és sajnos ez nagy tévedés, mert nekem még a mai napig van olyan Avery fotópapírom amire nyomtattam én gyárival is, de 2 hét után eldobta a színeket, és csak halvány rózsaszínes paca maradt, ennyit a gyári festékről..önmagában sajnos az is kevés.

    A fakulást meg persze nem lehet letesztelni egyik pillanatról a másikra, de azért 2 év alatt ha nem fakul valami... az már ígéretesebb mint amit kirakok az ablakba, és pár hét után azt sem tudom mi volt rajta:)

    "Mert kocsit sem úgy veszel, hogy hány literes tankja van, hanem hogy mennyit fogyaszt, ha a fenntarthatóságát nézed."

    a canon nyomtatóknál nem igazán van különbség tintafogyasztást illetően, ha a nyomtatást nézzük, mert a papírra kb mindegyik ugyan annyit nyom

    De! ha azt vesszük viszont hogy a nyomtató tisztít x nyomtatás között, illetve nyomtatások előtt, után. akkor van.

    pl ip1500-asnak a színes fúvókasora 3*128 fúvókából áll.
    ip4500-ösnek a színes + a fotófekete fúvókasora 6*512 fúvókából áll

    tehát ha tisztogatás ideje ugyan annyi, akkor hamar kikalkulálható hogy az ip4500-ös sokkal többet fogyaszt, mint mondjuk egy ip1500-as:) más kérdés a sebesség, hogy 4500-ös nyomtatási sebességben megeszi reggelire az 1500-öst.
    valamit valamiért....

    [ Szerkesztve ]

    >>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

Új hozzászólás Aktív témák