Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bettina87

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítségre lenne szükségem. Konkrétan egy programot kéne megírni az alábbi három közül. Nagyon hálás lennék ha segítenétek nekem, mert én totál béna vagyok és az idő is sürget mert júni 6-ig kéne. Csak Kernighan-Ritchie C nyelven fogadja el a tanár, másban nem.
    Ezekből lehet választani:

    1. r2d római-szám

    A parancs a parancs sorban egy római számot (vagy római számok
    szóközökkel elválasztott sorozatát) vár(ja), amely(ek)nek kiírja
    decimális megfelelőjét az stdout-ra.
    Hibásan megadott parancs esetén a programnak rövid diagnosztikai
    üzenetben informálnia kell a felhasználót arról, hogy a parancsot
    hogyan kell használni. A diagnosztikai üzenetet az stderr-re kell
    küldeni.

    2. d2r decimális-szám

    A parancs a parancs sorban egy decimális számot (vagy decimális számok
    szóközökkel elválasztott sorozatát) vár(ja), amely(ek)nek kiírja római
    szám megfelelőjét az stdout-ra.
    Hibásan megadott parancs esetén a programnak rövid diagnosztikai
    üzenetben informálnia kell a felhasználót arról, hogy a parancsot
    hogyan kell használni. A diagnosztikai üzenetet az stderr-re kell
    küldeni.

    3. twins decimális-szám

    A parancs a parancs sorban egy decimális számot vár, és az
    [1, decimális-szám] zárt intervallumba eső ikerprímeket írja
    ki az stdout-ra.
    Hibásan megadott parancs esetén a programnak rövid diagnosztikai
    üzenetben informálnia kell a felhasználót arról, hogy a parancsot
    hogyan kell használni. A diagnosztikai üzenetet az stderr-re kell
    küldeni.

    Ha valaki meg tudna oldani nekem egyet és elküldené az e-mail címemre, nagyon hálás lennék.

  • Bettina87

    csendes tag

    Szia!

    Az a baj, hogy egyiket sem tudom megcsinálni, volt kemény 3 órám belőle, ami alatt nem igazán sikerült elsajátítani a dolgokat, és sajna a többieknek sem megy. Még egy rossz programnak is örülnék, ami Kernighan-Ritchie C-ben írodott. Szóval nem gáz, ha nem fut le, bár ti biztos nagyon értetek ehhez, én majd pár év múlva talán, ha majd belemélyedek a programozás rejtelmeibe.
    Szóval roppant nagy segítségre szorulok jelenleg. :-(

  • Bettina87

    csendes tag

    köszönöm a segítséget, egyetlen egy gondom van, hogy ansi c-t nem fogad el a tanár, csak a Kernighan-Ritchie C-s parancsokat.
    ha van még valakinek ötlete, hatalmas örömmel fogadom :)
    Előre is köszönöm

  • Bettina87

    csendes tag

    Eszméletlen rendesek vagytok, hogy segítetek

    A legelsőt amit küldtél (373. hozzászólás) elküldtem a tanárnak, és visszadobta, hogy nem egészen ez volt a feladat kiírása.

    Ezt a kis szösszenetet is mellékelte:
    "Írjunk C programot (Kernighan-Ritchie C), amellyel az alábbi UNIX környezetben
    végrehajtható parancsok valamelyikét valósítja meg. A választott parancsot
    megvalósító programnak a parancs végrehajtásához szükséges információt a
    parancssorból kell átvennie a „Hanoi Tornyai” játékot megvalósító
    példaprogramban található módon. Az egészszám parancs argumentum átvételéhez az
    int atoi(s)
    char *s;
    könyvtári függvényt használhatják ugyancsak a fent idézett példaprogramban látható módon.
    Fontos: ANSI C, C++ forráskódú megoldások nem értékelhetők. "

    Totál kiakaszt, eddig mindenkiét visszaküldte, akiket ismerek, szóval roppant kedves és megértő emberke.

    Azért próbálkozom a többivel is, hátha valamelyiket elfogadja. Remélem legalábbis.

  • Bettina87

    csendes tag

    Az elsőzőt küldtem el neki, kiváncsi leszek erre mit ír vissza.
    Nagyon szépen köszönöm a segítséget, majd írok hogy ezekre mit reagált. Remélem ez már jó lesz neki valamilyen szinten.

  • Bettina87

    csendes tag

    Elküldtem neki az utolsót, amit küldtél, és ezt küldte vissza:

    "Ez egy picivel jobb, mint az előző, de nem KR (Kernighan-Ritchie) C-ben van.
    Ha elküldi a KR C változatát, és levelében elmagyarázza nekem, hogy miért a perror rendszer függvényt hívja, akkor teljesen jó lesz."

    Az a gász, hogy fogalmam sincs hogy mit mire kéne kicserélni. Elvileg jó, meg minden, csak nem KR C. Bár részemről ezt is lepontozhatná, a lényeg hogy ne buktasson meg, de ez még mindig nem felel meg neki.

    Lenne esetleg ötletetek hogy mit kéne változtatni?

    ha szépen megkérlek titekt, azt is leírnátok hogy miért a perror rendszer függvényt hívja

    aztán ígérem nem zaklatlak titeket többet, vasárnapig kell leadni.

    Bár nektek ez jobban megy mint nekem. :)

    köszi mindenkinek aki segít

  • Bettina87

    csendes tag

    Ne is mondd. Eddig még azokét is visszadobta, akiknek infósok csinálták meg. Szóval túl sok embernek nincs meg.

    Nagyon szépen köszönöm az újabb verziót, remélem ez már jó lesz neki, már ki vagyok akadva rá teljesen.

  • Bettina87

    csendes tag

    nah, erre meg ezt írta vissza.

    Kedves Kollegina!

    Nagyon köszönöm a részletes leírást a perror függvényről. Csak zárójelben jegyzem meg, hogy az atoi() függvény sohasem ad hibát, de ez semmit nem von le a perror-ról szóló leírásából.
    Az elküldött program azonban még mindig nem KR C-ben van. A feladatok kiírásában feltételként szerepel, hogy sem ANSI C, sem C++ kódot nem fogadok el. A KR C-ben a függvények deklarálásakor csak az értékkészlet deklarációja szerepel. Hogy hány változós a függvény és hogy milyen típusúak az egyes változók, az nem.
    Az
    int main(int argc, char*argv[])
    {
    ...
    }
    függvény definíció például ANSI C, de a C++ ugyanezt a szintaxist használja.
    Az
    int egesze(s)
    char *s;
    {
    ...
    }
    alakú függvény definíció pedig KR C kód. Ezek a fogalmak a gyakorlatokon szerepeltek. Kérem, kűldje el programja KR C változatát, amelyben javítsa ki azokat a program ágakat, ahol hibát detektál, és hibaüzenetet ad. Feltételezem, hogy szándéka szerint a hibaüzenet kiírása után nem akarja, hogy a program tovább fusson.

    Szóval mostmár totál kivagyok miatta, kértem hogy írja meg ez így mennyit ér, de arra persze nem válaszolt.
    nem tudom miért van belesve annyira a KR C-be, majdnem ugyanaz

  • Bettina87

    csendes tag

    Ne értsd félre az info-s dolgot, nem rosszindulatból mondtam. Csak azokét dobja vissza, akik már fél lábbal kinnt vannak az egyetemről, és ők már mélyebb programozási ismeretekkel rendelkeznek. Nem értem, hogy miért kell ennyire belemélyedni ebbe a verzióba, mikor valószínű nem is ezt fogjuk venni a továbbiakban.
    Kissé furi az egész rendszer minálunk.

    Az a bajom, hogy megcsinálja másnak is egy olyan ember, aki igazán ért hozzá, de a tanárnak nem felel meg. Nem tudom mit vár tőlünk.

  • Bettina87

    csendes tag

    az eddigi beadandóim magam csináltam, ez épp egy olyan rész amihez ha tudnék is valamit az nem jó, mert C++ -os nyelv, nem KR C. nem rögtön azzal kezdtem, hogy ide beírtam, de miután visszadobott a tanár ezek előtt két feladatot, gondoltam segítséget kérek, és mivel a környezetemben senkinek nem ment, gondoltam ide írok, hátha valaki válaszol. És igen, volt olyan rendes ember, aki megcsinálta, vagy adott hozzá segítséget, ami alapján kicsit jobbá vált a program, és amiért nagyon hálás vagyok, mert így legalább van a rossz programomban jó is, ellentétben azokkal akiknek az egész rossz.

    még egyszer nagyon köszönöm a segítséget, majd kiderül mi lesz belőle

  • Bettina87

    csendes tag

    mm00 - nak nagyon szépen köszönöm a programokat. 49 pontot adott az 50ből mert volt benne egy elírás állítólag. Az előzőre 48at kaptam, szóval így 5ös lett az infóm.

    amúgy a félévünk meg volt osztva. Első fele maple volt, a második meg a C. 7 óránk volt C-ből, amiből kettő a mi csoportunknak elmaradt, mert a szünetekbe estek, az utolsón meg elmondta címszavakban a beadandókat, ami kb negyed óra volt, és mehettünk.
    Tehát tényleg nem 3 óránk volt, hanem 4 és egy pici. :-) Mondjuk részemről furi, hogy először C++ - t tanultunk egy negyed évet első félévben, aztán most C-t. Amúgy igazatok van, mert egyrészt nem tanultam meg rendesen a C nyelvet, másrészt első félévben is örültem, hogy a C++ egyáltalán meglett, mert abból beadandó és zh is volt. Kis könnyebbség, hogy ebben a félévben két beadandó volt csak. Majd jövőre kitanulkozom belőle, mert kezdjük az elejétől az egészet, és még előadás is lesz belőle, szóval talán majd jobban megy kövi félévben.

    mégegyszer köszönök minden segítséget, remélem legközelebb már egyedül is megy :)

Új hozzászólás Aktív témák