Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emitter

    őstag

    válasz td #808 üzenetére

    Nem, nem lenne rossz az infó sem! De most úgy gondolom, hogy a villanyszak tárgyai egy kicist jobban érdekelnek (szeretem a hardvert is).. persze később lehet h megváltozik a véleményem
    4. félév? mindegy, az is jó lenne nekem ha már ott tartanék :)
    és sztem nem velem beszéltél, főleg nem infós dolgokról, mivelhogy nem sokat tudok a bme-s infósokról.. kb. annyit, amennyi tárgyat még most az elején együtt hallgatunk velük..

  • Xantomas

    őstag

    válasz td #808 üzenetére

    Igazából sosem értettem ezt a ''Pascal =dedó kategória'' dolgot. Tény, hogy egyszerű megtanulni, lévén, hogy azért készült, mert olyan mint a leíró nyelv, aminek a lényege, hogy az ember gondolkodáshoz hasonló. A pascal ember, a C gépközelibb nyelv. Gyakorlatilag ennyi.

    Még a régi DOS-os időkben volt előnye a C-nek, mert tömörebb kódot, és komplex, felsleges részekkel tarkított unitok nélkül gyorsabb programot, lehetett írni. De ennek gyakorlatilag vége. Mindegyik 4GL nyelvvel, már nem a HW-t hanem az oprendszer API-ját Illetve az API-n keresztül programozza az ember, ezért telsen eltűnt a sebességkülönbség. És még a virtuális gépre ki se tértem (lásd C#, JAVA).

    Technikumban is ment a tanárok közt a harc, hogy valyon melyik a jobb. Egyik Delphi, másik C leszármazott párti, de egyben egyet értettek: Hülye programozó hülye kódot bármilyen nyelven tud írni. Mindenkinek szíve joga, hogy legyen kedvenc nyelve, de képes legyen megtanulni másikat viszonylag gyorsan, úgy hogy a nelv sajátosságit is ki tudja használni. Nem egy nyelvet kell nagyon vágni, hanem programozóként gondolkodni, kiválasztani a feladathoz legjobban illő nyelvet és át tudja írni a fejében az adott nyelvre.
    A delphi is gyakorlatilag megeszi a C-sen programozik benne az ember.

    Gusztustalan programot bármivel lehet írni. Erre leginkább a Suli melletti kocsmából kávézóvá avanzsált hely zenegépét tudom felhozni. Ott virít a pénz bedobása után a felbukkanó ablak fejlécén a delphi 7 ikon. A hibaaklakokról meg ne is beszéljünk...

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

Új hozzászólás Aktív témák