Új hozzászólás Aktív témák

  • PaLa01

    csendes tag

    Sziasztok, csendes megfigyelő voltam (eddig is).

    A táblázat szuper, amit csináltatok.

    A szomorú tapasztalatom, hogy lukra vetődtünk, amikor azt hittük, hogy normális akciók lesznek, ez ittend tényleg nem ámeriká
    Tavaly és előtte (igen, már pár éve figyelgetek) úgy látom, hogy a jelentősen nagyobb kedvezmények arra is visszavezethetők voltak, hogy mára már hozzászoktunk a non-stop akciókhoz. A magyar csak akciósan vásárol(na) Ezt a kereskedők meg is adják.

    A másik az árverseny és a versenyjogi szabályozások. Itthon nem szabad pl. beszerzési ár alatt értékesíteni, mint marketingakció (tudtommal). Egy Wallmart ámerikában pedig megteheti (mert szabad piac van, hagyjuk ennek a hátterét most). Tehát hacsak a nagyker nem kapja olcsóbban (miért kapná), nem adhatja olcsóbban a kiskernek (tilos), aki nem adhatja olcsóbban a vevőnek. Ebből is látszik, hogy ki mekkora haszonkulccsal és körülbelüli beszerzési árral dolgozik. A másik persze, hogy nem marketingként fogják fel, nem csinálnak, csak kamu akciókat, de sajnos azt látom, hogy ez a rendszer, és ezt senki nem tudja megkerülni itthon. És ebből fakad, hogy igazi verseny nem a termék árában, hanem a körülötte levő szolgáltatásban tud csak kialakulni (bemutatóterem, ingyenes szállítás, garanciafutár, ajándék hajtincs. stb...).

    Ettől függetlenül én is reménykedve ültem itt (az összes) éjfélkor, és oldalogtam el fél 1 magasságában, mert bár különösen nincs semmire szükségem (egy jó autón kívül), azért mondjuk 15e-ért x-boxot lehet hogy akkor is vettem volna. De nem lehet

    Mindenkinek jó akcióvadászatot, továbbra is figyelek, de ez most kikívánkozott belőlem

Új hozzászólás Aktív témák