Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Krisz1000

    tag

    Sziasztok! jobb hiján ebben a topicban tenném fel a kérdésem, remélem nem lesz harag, a ami szóba jöhetett vna, nagyon nem volt aktivitás...

    az alábbi filet próbálgattam telókon, és közben vettem észre, h PC-n (win7) nem is tudom normálisan lejátszani.

    Blade.Runner.2049.2017.2160p.BluRay.x265.10bit.HDR.TrueHD.7.1.Atmos-TERMiNAL

    VLC-n néztem, és teljesen fakók a színek a 10bit miatt, gugliztam a problémát, ami több találatot ad a VLC forumára ugyanezzel a gonddal. ott annyi van hogy új dolog még a 10 bit HDR támogatás, esetleg vmi tone mappinget kellene bekapcsolni, de a VLC rémes áttekinthetetlen beállításaiban ilyesminek, és HDR-rel kapcsolatos opciókat nem is találok :F

    jó, mondom akkor nézzük a BSplayert, amit egy ideje már nem használtam (régen az volt a kedvencem) mivel elég bugos lett. na azzal el se indult a fenti file, csak állóképeket mutat. :U

    most akkor milyen videoplayert kellene manapság használni windowsra? :F ugyebár régen az volt az alap, hogy a win az, ahol bármilyen torrentes videót a legnagyobb biztonsággal le tudunk játszani.

    és ezen kívül még van fent 22 gigás 10bit HDR változat, az milyen eszközre lett rippelve, ha ezeket VLCben se tudom normálisan lejátszani.

    köszi a tippeket :R :R :R

  • Krisz1000

    tag

    válasz Cs1csó #29181 üzenetére

    köszi, kipróbálom! ez is gond volt, h keresgéltem és egyáltalán nem találtam h mi lenne mostanában a tuti lejátszó.

    VLC és BS-től egyáltalán nem vagyok elájulva.
    ja igen azt a potplayert a VLC-s fórumban is említették

    a monitorom sima 8 bites, és intelHD integrált vga-m van.
    de azt hittem h ezt a player megoldja valami tonemapping szerűséggel, mert a procimat is csak 55% körül terheli, ja és több teló simán lejátszotta a file-t (s8, v30)

    ezekhez hdr monitor kellene akkor?
    vagy az új 4K-s tévékhez készülnek SDD-s lejátszásra?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák