Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    Sziasztok! A qBittorrent-ben nem találtam megoldást, hogy normális filekezelése legyen, de biztos én nézek be valamit, mert nem lehet, hogy ennyire amatőr legyen. Hogyan lehet benne beállítani, hogy ne akarjon sparse file-t beállítani a letöltött file-okon (Windows-on)? Ennek használatával ugyanis rettenetesen töredezett lesz a letöltött file, "ügyesen" feltölti az összes össze-vissza töredezett szabad helyet egy több GB-os file darabjaival. A (régi, még a 2-es sorozat) µTorrent szépen meghívta a SetEndOfFile()-t az API-ban (ill. nem tudom pontosan, nem fejtettem vissza, de a jelek alapján azt tette), majd utána töltötte fel a file-t, így lehetőséget adva a filerendszernek (NTFS), hogy ha volt hely egyben, akkor egy nagy tömbben hozza létre a file-t (persze így a tényleges összes írás a file méretének 1x-2x-ese között volt valahol, de legalább nem lett töredezett - vagy ez, vagy az van, más lehetőség nincs, ha össze-vissza jönnek a darabok egy file-hoz és nem fér el a memóriában és 0-ról kell létrehozni).

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák