Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    válasz D.Orion #1916 üzenetére

    A kliensnek csak akkor kell sok RAM, és CPU, amikor letölti a blokkláncot, utána csöndben van, az újabb láncrészek letöltése már nem nagyon terheli a gépet (ha zavar a CPU-használat, az affinitást állíthatod pl. a feladatkezelőből, és akkor nem húzza annyira a CPU-t). Persze a 100-200MB-os RAM foglalás ilyenkor is játszik, de biztos majd jön ki normálisabb kliens is (remélem). Nem kell rajta semmit optimalizálni, nem sokat csinál, ha a blokklánc már megjött.
    A különböző kliensek között pl. itt tudsz nézelődni. Van olyan is, amelyik nem tölti le a blokkláncot, hanem egy (több) távoli serverről kérdezi le, amikor szükség van rá : Electrum.

    [ Szerkesztve ]

    The only real valuable thing is intuition.

  • bolbatiku

    tag

    válasz D.Orion #1916 üzenetére

    A hivatalos kliens nem valami felhasználóbarát, és nem is nagyon lehet vele mit kezdeni ha éppen nem bitcoint akarsz fogadni vagy küldeni.

    Én az Armory -t tudom ajánlani, a hivatalos kliensre épül rá de offline is működik.
    Determinisztikus tárcát használ, úgyhogy elég egy mentést készíteni róla az elején, hogy később is hozzáférj az összes címhez amit abban a tárcában generálsz.

    Szerintem először próbáld meg felfogni hogy mi az a tárca(wallet), mi az a publikus cím meg privát kulcs, generálj tárcákat, címeket, mentsd el, állítsd vissza, importáld másik kliensbe, ha ezek mennek akkor jöhet pár próba utalás.
    Ha nem tudod mit kell lementeni ahhoz hogy később hozzáférj egy tárcádhoz vagy címhez, vagy hogy mi az amit nem szerencsés csak úgy egy fájban tárolni anélkül hogy kódolva lenne, akkor elbukhatod vagy ellophatják a pénzedet.

    Ha nem akarsz elmerülni a témában csak használni akarod a bitcoint akkor a webes kliensek (pl blockchain.info) szerintem egyszerűbbek.

    bitcoin.hu-n is sok jó leírás van.

Új hozzászólás Aktív témák