Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz fkenny #1271 üzenetére

    Nem akarom rontani az üzletet, de tényleg nincs értelme :)

    Innét a hwapróról is össze lehet kukázni ezer éves 3-4 hosszú (azért írok direkt hosszút, és nem "16x" -et, mert sokszor egy hosszabb pci-e slot igazából nem 16-os, de a téma szempontjából ugye ez tök lényegtelen). pci-e slotos lapot. És akkor SEMMI buhera nem kell, csak egy 3eFt-s proci bele, meg egy 2eFt-s ram modul, az egész megállhat 10-15eFt-ből, és mehet bele 4db kártya.

    Ha valaki még ennél is olcsóbban akarja, akkor pedig bármilyen alaplap jó, csak venni kell hozzá pci-e 1x -> 16x riser kábelt (a mininghoz elég ugyan az 1x pci-e, de a kártyákat nem lehet bedugni a slotba fizikailag).

    Másik verzió: 1x-es slot végén levő határoló műanyag kireszelése... :)

    Amúgy nem a levegőbe beszélek, évekkel ez előtt próbáltam ezeket, reszeltem is, illetve annó még olyan socket 775-ös gigabyte alaplapot is sikerült szereznem gombokért, amin gyárilag nem volt határoló az 1x-es slotok végén :) Remekül muzsikáltak benne az 5830-ak.... Sajan mostanság egyszerűbb kireszelni vagy riserkábelezni, mert nehéz ilyen lapot találni. Egyébként a hűtés miatt jobb is a riseres megoldás, mert azzal szét lehet húzni kicsit a kártyákat (megfelelő keretet érdemes barkácsolni persze).

    [ Szerkesztve ]

  • Nisida

    aktív tag

    válasz fkenny #1271 üzenetére

    Én a honlapon ezt láttam és 162 dolcsiért adják: USB3380-AB EVK-RC Package Contents

    Amint leírtál köszi, igazából mint fent írtam az ötlet abból jött, hogy egy gép max 4 db kártya amit ezzel a módszerrel lehet növelni képletesen korlátmentesen. Az kétségtelen, hogy az árak miatt nem feltétlenül alternatíva , de mint leírtam ez a megoldás egy The End esetén is használható igaz nem bányászatra hanem HD film nézésre így a "veszteség" minimalizálható.
    A szoftveres rész tekintetében kétségtelen igazatok van ez a legszűkebb keresztmetszet mivel senki nem tudja mükxik-e ?

    fkenny: Köszi a kimerítő választ, amúgy a laptop egy lehetséges verzió volt - igazából egy HP microserver hasonló helyzetben van mint a Noti de az már 24/7-re van tervezve- a notit eladni már nem érdemes már csak a test van meg a monitor egy tv , és videót szoktam vele nézni :) amúgy a hecc kedvért egy próbát nem tennél vele , hogy egy guiminer megtalálja -e egyáltalán a kártyát egy express cardos csatlakozón keresztül?

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

  • radi8tor

    MODERÁTOR

    válasz fkenny #3414 üzenetére

    Nem, csupán elfogadom, hogy ezen az informatikai fórumon tilos aktuálpolitikáról beszélni.
    Hozzá tenném ez is azért lett megtiltva mert egyesek képtelenek voltak kulturálisan megnyilvánulni és hergelték a többieket.

    [ Szerkesztve ]

    ⭐ Stella

Új hozzászólás Aktív témák