Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sparks

    senior tag

    válasz supercow #241 üzenetére

    Jut eszembe: wallet.dat. Én átálltam teljesen blockchain féle tárcára.
    Az okok: így bárhol, bármikor hozzáférek a tárcámhoz, akár androidról is (van hozzá app). Többszintű biztonság belépésnél: sms kódot küld a telefonomra, ha használni akarom. Bármit változtatok, azonnal készül egy mentés az email fiókomba, így visszaállíthatok mindent, ha valamiért összeomlana a rendszerük (kétlem). Nem hiszem, hogy kevéssé biztonságos lenne, mint a gépen tárolt tárca. Persze nem tárolok milliókat rajta, csak pár BTC van állandóan. És bár manapság már lényegesen gyorsabban letölti a QT is a blokkokat, mint az előző verziónál, de ezzel a megoldással erre sem kell várni, ha mondjuk nem lépnék be 2 hétig. És nem is kell sok-sok gigányi blokkinfót tárolni a gépünkön. Szóval most ezt használom, szépen be lehet importálni a meglevő wallet.dat fájlt.
    Egy kis gubanc volt az importálásnál nekem: nem látta a teljes összeget, de ezt megoldottam egy ideiglenes tárcába küldéssel és onnan vissza az egészet. Így már ott volt minden fillér (na jó, kevesebb némi tranzakciós díjjal).

    Arra persze itt is nagyon kell figyelni, hogy nehogy elfelejtsük a jelszavunk, mert úgy akár az egész pénzünk elveszhet és nincs lehetőség jelszó lekérésre.

    Használja ezt más is innen?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák