Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mepet

    addikt

    válasz butch3r #13162 üzenetére

    Akkor esetleg maradjunk abban, ami az igazság: a bitcoin mögött 0 arany fedezet van. Aki nem hiszi, az keresse ki az aranyfedezet részt: whitepaper ;)

    Minden esetre jót mulattunk az ötleten. :D

    Érdekesség: több aranyfedezetű coin létezik amúgy, pl. az egyiknek egy ph!-s arc is volt a fejlesztője (GoldReserve), bár úgy tudom hatalmas bukta volt (vagy talán scam volt eleve? btctalk alapján akár az is lehetett).

  • Verticoin

    junior tag

    válasz butch3r #13162 üzenetére

    "de én nem gondolom, hogy ennek a 0.005%-0,5% közötti mennyiségnek bármi köze lenne a bitcoin árfolyamához, annak "stabilitásához" stb. ennyi erővel a többi nemesfémet is kilehet számolgatni, becsülni amit esetleg még tartalmaznak a gépek. pontosan ugyan annyi értelme lenne. 0."

    Próbálj meg korrodált csatlakozójú gépet használni s majd rájössz mekkora e jelentősége.
    Abban viszont igazad van hogy más nemesfémet is számolgatni kell ha a teljes fedezetet akarjuk meghatározni, de még a kerámiát is - már ha kerámiás procit használunk, - de még a kábeleken levő műanyagot is, hisz közvetve a bányászgépek adják a bitcoin fedezetét így minden amiből felépülnek, a fedezet része.

    Ugyanakkor most, hogy bedőlt a bitcoin, javaslom térjünk át róla kriptomacska szaporításra. Ezt főleg neked mondom, Lacos001, mond meg a feleségednek, hogy inkább kriptomacskát fogsz szaporítani. Egy másfél hete indult macskás játék máris annyira népszerű lett, hogy lelassította az Ethereum nevű blokkláncot, a virtuális állatkák ára pedig az egekben van. A kártyaszerű cukiságok átlagosan 108 dollárért keltek el, “használtan” is legalább nyolc dollárt kérnek értük.

    Mindegyik macska egy adott sorszámú generációhoz tartozik, két nulladik generációs macskától születhet egy első generációs, és így tovább. A született macskák öröklik a szüleik bizonyos tulajdonságait, így előre nem megjósolható kinézettel fognak rendelkezni. Minél egyedibb egy macska, annál többet ér.

    Az egyébként teljesen haszontalan macskákért etherrel lehet csak fizetni, a szolgáltatás egy Chrome-ban és Mozillában is futtatható virtuális pénztárcával működik, ahol előbb át kell váltani a kívánt (létező) valután kriptopénzre, majd meg lehet venni az első macskát. A lehetőségek tárháza innentől kezdve végtelen, vehetünk egyet vagy többet, lehetünk macskakupecek és szaporíthatjuk őket napestig, várva, hogy valami igazán egyedi darab „készüljön”, vagy ülhetünk is rajta, a blockchain miatt a macska, amit veszünk, örökre a miénk (mármint amíg van internet).

    A fejlesztőknek abból van bevétele, hogy a hálózat 15 percenként kiad egy nulladik generációs macskát, aminek a vételára egy az egyben a fejlesztőké. Minden további vásárlás esetén a tranzakció 3,75 százalékát veszik le maguknak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák