Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Livius

    őstag

    válasz Barras #357 üzenetére

    Nem ajánlanám először BIOS frissítést egyedűl. Érdemes lenne egy olyan valakivel eggyüt csinálni (ha meg akarod tanulni) aki már csinált egy párszor ilyet.
    Nekem elsőre egyedül majdnem el is ment az Alaplapom. Két hétig olvastam a szakirodalmat mire rájöttem hogy tudom beégetni a rossz BIOS helyett a jó BIOS-t. Most már legalább tudom.
    A BIOS frissítés ami persze zip fájlba van az mindig DOS alatt kell lefuttatni.
    Ha az alaplapnak van valami Live Update programja akkor, lehet hogy letud tölteni egy olyan BIOS verziót ami WINDWOS alatt felrakható. Bár nálam az MSI Live Update nem az én MSI lapom BIOS-át szedte le ezér is volt a nagy gubanj és szenvedés. De már megvan oldva. :))
    Ha Windows alatt lehetőség van BIOS frissítésre, fontos hogy ne fusson semmi a háttérbe, és egy egézséges Windowsunk legyen.
    Ha DOS alatt rakod fel a BIOS-t akkor szükség van egy Floppyra amiről be tudsz Bootolni DOS-ba, és egy exe fájlra ami a BIOS zip fájljában van. Az exe fájlt elindítod és ott leírja (angolúl persze) hogy kell beírni a BIOS Rom fájlt, és a parancsokat amikkel pl: beégetni vagy megtudni lehet milyen a jelenlegi BIOS verzió.

    Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, MSI GeForce RTX 4060 Ti 16GB VENTUS 2X BLACK 16G OC

Új hozzászólás Aktív témák