Új hozzászólás Aktív témák

  • SipiBcs

    őstag

    válasz fero02 #7141 üzenetére

    A kérdés, hogy mire akarod használni és milyen alaplapban.

    Ha csak egy filmezős gép kell, akkor bőven elég egy i3. Ha játékra kell gép, akkor felesleges i5 fölé menni - max 2600k. Ha melóra kell, mert napi 18 órát renderelsz, akkor i7.

    Ha H-s lapba lesz, akkor felesleges a szorzómentes k sorozatból választani a lap nem tudja a tuningot, csak minimálisan. Ha netre - filmre kell, akkor nem kell venned mellé videó kártyát. Az i3 sorozatba integrált HD2-3000 GPU a Z sorozat lapra felpakolt videó kimenetével tökéletesen elbírja a HD filmeket is.

    De hogy a kérdésedre is megadjam a választ, hogy melyik a legjobb ár/ érték arányú S1155 Ivy vagy Sandy Bridge proci: nem tudom! Ha van lóvé, akkor én az Ivy Bridge környékén nézelődnék. Ha nincs, akkor az i3-as 2300 jó választás lehet az SB-ből, de csodát nem kell tőle várni.

    Különben meg mellé kell tenni: 2013 nyarán beszüntetik az SB 2500K, 2600K, 2700K forgalmazását, mert valamelyik IB (talán a 2255) leveri alacsonyabb áron ezt a sorozatot.
    Ezeknek az ára használtan szerintem csökkenni fog a következő hónapok során.

    "Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

Új hozzászólás Aktív témák