Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz proci985 #129695 üzenetére

    Próbáltam mégvalamit, volt egy régebbi programom, ami hosszabb feladványokat old meg, és korábban nagyon örültem, hogy nem csak egy példányban tudom futtatni, hanem háromban is és halál pontosan az eredeti marad a végrehajtás sebessége. Ez most a patch-el sem romlott el, az eredeti eredményeket hozom, a szűk 70s körüli teszteset most is szűk 70s. De a háttérben erősen garázdálkodva (HWINFO, Firefox YT videó meg millió lap frissítgetése, piszkálása + speedtest 240Mbit nettel + feladatkezelő, így már egész magas kernelidőkkel) is csak 5-6%-ot rontott az eredményeken, de itt ugye bizonytalan faktor, hogy itt nem tudom, eredetileg ezt hogy bírta volna, sanszosan ott is vesztett volna néhány %-ot.

    [ Szerkesztve ]

  • Habugi

    addikt

    válasz proci985 #129695 üzenetére

    Nem kell/szükségszerű hogy teljesen valós képet adjon, elég ha egy mihezképestit mutat/szolgáltat.

    Btw.., teljesen érthető márcsak a patch/probléma mibenlétének ténye alapján is hogy miért kötöd a lovat a karóhoz és fektetsz hangsúlyt a háttérfolyamatokra.
    Annyi a probléma, ha csak az általad felsorolt dolgokat vesszük..

    "a tuzfal, a virusirto, megy a spotify/youtube, megy a bongeszo, a teamspeak/skype, a mail client meg az isten tudja mi.."

    ..ezek közül kiragadjuk mondjuk az AW-t egymagában, akkor előáll az a szitu hogy már nemcsak a teszt vs. randomJózsi/felhasználók/cikkolvasók szinten fullasztod hamvába az egészet egy esetlegesen eltérő AW-vel, hanem már a tesztkörnyezet előtte vs. utána állapotát/mérését is kinyírod, mivel hogyan garantálod hogy adott AW adott verziója, adott pillanatban/adott játék tesztje közben pont ugyan akkora (egyébként random) terhelést csináljon az állítólagos "teszt" közben vagy azonos helyen pásztázza a memóriát?! Sehogyan.., ez itt a bibi és ez csak egy a felsoroltak közül, érted. ;)

    Ezért fontosabb a reprodukálhatóság mint kb bármi más.

    "eddig ahogyan kinez otthoni felhasznalasra meresi hibahataron belul vagyunk jellemzoen"

    Reméljük így is marad.., a hétvégén sztem magam is felteszem pedig nagyon undorodom az egész cécótól.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák