Új hozzászólás Aktív témák

  • Habugi

    addikt

    válasz MiklosSaS #85890 üzenetére

    Tényleg a prociról el is felejtettem mesélni..

    Hamár.., Z170A Gaming M7-ben van.., apám az a lap/BIOS.. :DD :C

    Majdnem felhívtalak.., csak büszkeségből nem tettem..
    Herohoz képest egy.., nem is tudom minek nevezzem. A beállítások 2/3-ada hiányzik, egy vicc az egész, a DigiVRM része konkrétan 5"soros".. ;] :O

    Na de a lényeg.., van a lapon egy kapcsoló/poti, nem hiszed el de azzal lehet tuningolni igaz akkor BIOS-ban letilt mindent. Havernak fogalma nem volt a BIOS-ról szóval azt használta.., a tipped beigazolódott, 1.46V-ot kapott 4.7-hez..
    Jah, most ugrik be ez is, hallod nincs állítható LLC a lapon (legújabb BIOS..), van egy Auto, egy Optimized és egy Disabled (?! :DDD :F ) állása.. :))

    Miután lement az idegroham egy óra után és nagyjából képbe kerültem hogy abban a fapados BIOS-ban amiben az itthoni beállításaim 2/3-ada nem elérhető/nem létezik mit mire kell lőni hogy simulékonyabb legyen, tesztelgettem, kiderült hogy erősen túlfeszel, ugyanis a 4.9Ghz 1.43V-al benne van a prociban..! :K :C

    5Ghz-re is rápöttyintettem, oda kevés volt az 1.5V de szerintem benne van 1.55V-ig bezárólag.
    Egy-egy benchelésre simán be fogom vállalni mert hogy igen, lesz csere, még a héten (legalábbis nagyon remélem, CB R15-ben 4.9-en gurult egy lightos 844pontot még akkor amikor a RAM-okhoz hozzá sem nyúltam! :B ).

    Az MSI 390X-e is bitang durva egyébként, nagyon jó cuccokat húzott ezen a HW lottón most, 1180Mhz tud a GPU alapfeszen, 50% TDP-vel ami elég durca!
    Viszont fura az az MSI kártya.., ami nekem 50% ~ 2200rpm és alig hallom az az MSI-n 70% és elég hangos, backplates kártya a VRm hőfokok viszont pöpecek, a GPU kicsit melegszik alapfeszen is de mint kiderült a nudli szellőzéses NZTX h440 ház miatt olyan amilyen.

    Elég "szép" egyébként az egész vas egyben, piros-fekete minden, élesben kipróbálhattam az M.2-es Samu 950Pro -t amit a Péter is vett nemrég, elképesztően durva.. :C

    Tömören ennyi a sztory, RAM-ok nála eche az enyémek, 3200es LPX-ek de 3466on kakukkolnak, 3333 @ cl15 lett beállítva.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák