Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz #Morcosmedve #82058 üzenetére

    Tudom, mire gondolsz. :K Nekem is fura volt, mikor a korábbi négymagos X58+ i7-920-as rendszerről Z77-re majd Z87-re váltottam, hogy úgy érzésre nem ment annyira, mint a tesztek értékei szerint. Mondjuk a Z97-ben, 4,4Ghz-re húzva, 2133Mhz memóriákkal már egészen jó volt a 4690K ([link]). :DDD Az majdnem 32 000-et olvasott Aida-ban. ;)
    De most megint érződik az erő, hogy újra X58-am van. :))

    Vicces dolog ez... Nem tudom, mivel lehetne mérni, de egy dolgot már találtam, amiben ki tudtam "mérni". Twitch videó lejátszás! VGA-t nem használja (nem vált DXVA gyorsítós órajelre), a notimon mindig olyan 35-50FPS-t tudott 60 helyett, folyamatosan termelte nem gyengén a kihagyott képkockákat. 3,2 és 3,4Ghz között turbózó Sandy Bridge. Duplacsatornás 1333Mhz memóriával, 18 000MB/s-el olvas az is, az sem éppen kevés. Hiába tud egy szálon ez is majdnem 120 pontot [link], mégsem tudja rendesen lejátszani. A nagy gép meg a cinebench szerintszintén 120 ponttal egyszálon boldogan játsza egy árva eldobott kép nélkül mint a kisanygal.
    Ja, és nem a sok mag miatt, ha csak két fizikai magot adok a lejátszónak 1-1 szállal, már hibátlan, egy szálon megy úgy, mint a notimon, ahol két mag 4 szálán garázdálkodhatna.... :Y

    A noti jó volt, jókor. Most is az a fő gépem, kell a mobilitás (is). :B Ez csak "olcsó" itthoni szórakozós gépnek kellett, annak 100%-ig bevált.

    (#82059) miklosss2012: Azt gondold végig, tudnád-e fontosabb, hasznosabb dolgokra költeni az árát, beleszámolva a kevesebb F0s miatti veszteséget is. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák