Keresés

Aktív témák

  • TomLion

    tag

    válasz Tigrincs #31 üzenetére

    Hi!
    Szerintem nézz körül a RAM beállítások háza táján is, CAS és különbözö DRam Timing opciók, 6-3-3, 5-2-2, nem tudom, pontosan milyen értékeket enged a lapod. A fagyások származhatnak abból is, hogy túl agresszív mem időzítéseket használsz. A PC2700 alapból 166MHz FSB-vel megy, RAM chipptől függ, milyen időzítés mellett.
    Szerintem ne piszkáld a feszültségeket, legalábbis addig ne, amíg nem szerzel nagyobb tapasztalatot. Mielőtt ilyesmire adod a fejed, tudnod kell, hogy ha az FSB-t és a szorzót tekergeted, max egy CMOS reset lehet a legnagyobb baj, de ha túl magas a fesz, az fizikai károsodást okoz.
    Plusz 2-300MHz-ért ne süsd meg a szép új procid, arról nem is beszélve, hogy sztem nem a CPU a leggyengébb láncszem a konfigodban.
    Szerintem szerezz 2x256Mb márkás 400-as ramot, amiről a boltban azt állítják, tudja 400MHz-n a Cas 2,5-es Latencyt. Aztán nézz utána a neten-tényleg tudja-e, és csak ezt követően vedd meg. Márkás ram pl Kingston, Infineon, Samsung, Corsair, (nekem ezek szimpik:) )
    Aztán még kell egy bazi nagy hűtő, és egy jól szellőző ház.
    A PCI és AGP frekiket pedig a te esetedben nem érdemes bántani, maradjanak csak alapon.
    A VGA sztem sehogy nem illik ide, inkább cseréld le min egy 9100-as Radeonra.
    Utolsó tanács: a jó tuning feltétele a BIOS alapos ismerete, és egy stabil oprendszer.

    ''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

Aktív témák