Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fabula

    őstag

    válasz TeebyKay #6523 üzenetére

    Nekem nincs A1-em, hanem P1P-m van (burkolva), abban nincs beépített áramlásdinamikai kalibrálás, azt az Orca szeletelőben szoktam megcsinálni gyártónként és filament típusonként, pl. Sunlu PLA-nak, Sunlu PLA+-nak, Eryone Silk-nek, Eryone PLA matt-nak, eSUN Silk-nek, Devil Design PETG-nek, Eryone PETG-nek, stb. van egy-egy külön profil elmentve nekem, de nem színenként. Ha pl. Sunlu PLA után Sunlu matt-al nyomtatok (mindegy milyen szín), akkor csak filament profilt váltok.
    Hotend cserénél más méretű fúvóka esetén szerintem szintén célszerű mindegyik mérethez újrakalibrálni egyszer mindegyik anyagot a fentiek szerint.

    A támasz típusa modellfüggő, sima nagy felületeknél általában jobb a normál (kivéve ha a modell belsejében is kell támasztani, tehát inkábbcsak az asztaltól a modellig, de itt is van kivétel), az organikus modelleknél meg a fatámasz, de ezt nem lehet ilyen mereven és egyszerűen meghatározni.
    Sokszor célszerű manuálisan, támaszfestéssel meghatározni, mit támasszon alá, mert az automatikus vagy sok támaszt rak, vagy nem rak oda, ahová kellene (perzse ez is beállításfüggő, pl. alátámasztás szögének értéke). Ehhez sajnos sok tapasztalat kell, nincs egységesen meghatározható szabály. Ha sokat nyomtatsz és sokféle tárgyat, egy idő után majd "ráérzel" melyik és hová kell :D .

    Nekem sem a gyári fekete, sem az Alis arany textured PEI-vel nincs tapadásgondom (sőt), nem nyomtatok naponta, de azért elég gyakran és csak ritkán, egy-két havonta kell lemosnom a lemezt, ha nem cserélek anyagtípust ( ez gyártótól független és pl. bármely ŐLA-ra igaz, legyen az +, matt vagy silk).
    Ha viszont PLA után PETG-t nyomtatok, akkor az jól tapad (sőt még ragasztó sem árt hozzá leválasztó rétegenek, hogy ne tépje le a PEI réteget), viszont PETG után a PLA egyáltalán nem tapad, azután azonnal le kell mosni Denkmit szappannal és melegvízzel, szárítani és utána megint kiválóan tapad a PLA a PEI-re (ugyan ezy igaz más anyagokkal is, de gondolom te egyenlőre nem tervezel ABS-t, ASA-t, Nylont, meg szénszálas anyagokat nyomtatni).
    Ugyan így működik a sima PEI és mintás Alis lapoknál is.

    Szóval ezek az én javaslataim a tapasztalataim alapján, de majd más is megírja, akinek A1-es nyomtatója van, az valószínűleg autentikusabb lesz pl. az áramlásdinamikai kalibrálás tekintetében.

  • Bubukain

    senior tag

    válasz TeebyKay #6523 üzenetére

    én ezt a választ kaptam az áramlásdinamika kalibrálásra:
    Adott tekercsnél csak egyszer kell csak vagy ha sokáig áll és nedves lehet a filament.

    a támasz modellfüggő, én az auto fa módot szoktam bekapcsolni.
    tapadás gondjaim továbbra sincsenek, 1-2 hetente szoktam lepucolni isopropyl alkoholos kendővel.

Új hozzászólás Aktív témák