Új hozzászólás Aktív témák

  • dippe

    tag

    válasz fabula #6713 üzenetére

    A zen3d normális áron adja - szerintem sokkal olcsóbban máshol sem találtok.

    Egyébként nehéz megmondani mi igaz ... én pl. pont fordítva "hallottam": az érzékeny (és drága) trópusi halak felfordulnak a szennyezett-savazott víztől. Hasonló a növényeknél.

    Én kis hazánkban nem is találtam olcsón, ipari, savazott aktív szenet. Mindenhol gőzöltet találtam légtechnikai célokra - de lehet rossz helyen néztem :) . Ami savazott volt, az mind spéci felhasználásra való pl. vegyészet, ahol fontos az aktiváló anyag.
    Persze az usa-ban tényleg vegyes a felhozatal, ott vannak savazottak - lásd amazon.

    Az én logikám: a gőz egyszerűbb és olcsóbb, mint a sav + annak a kimosása...

    Én ipari, növénytermesztéshez való, levegőszűrésre optimalizáltat vettem (szemcseméret, porózusság, gőzölt).
    Az ipari gyártók leírják hogy mit árulnak. A hátrány, hogy nincs kis kiszerelés.

    Btw. én nem keringtetem bent a levegőt, hanem egy nagy méretű radial venti kiszívja a dobozból kb. 20dkg aktívszénen keresztül. Így ha véletlen savazott lenne, akkor sem kerül vissza a gépbe a levegő - bár ez nekem nem volt szempont.
    Egyébként szinte szagtalan a végeredmény + szuper csendes. Előtte gyakran fájt a fejem sok szellőztetés mellett is. Szóval empirikus úton bizonyított a hatékonysága :D
    Vettem PPM mérőt is, de sokkal nem lettem okosabb. 80-110 közt ingadozik a szobában szűrővel és anélkül is.

Új hozzászólás Aktív témák