Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Secundus

    tag

    Én is megvettem, eddig nem rossz. Viszont nem találom, hogyan lehet kivilágítani azokat a tárgyakat, amikkel lehet interakcióba lépni. A Nevewinter Nights 2-ben az "Y" gomb szolgált erre. Valakinek van valami tippje?

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    Sziasztok! Most cseréltem alaplapot és processzort. A régi cucc Gigabyte B460 HD3 + Intel Core i5-10400, az új hardware Gigabyte B760M DS3H + Intel Core i5-12400 F. Az operációs rendszer is változott Windows 10 Home-ról Windows 11 Home-ra. Innentől kezdve a Baldur's Gate 3 kb. 3-5 percenként crash-el, és ilyenkor a gépem automatikusan újraindul. Az előző konfignál is gyakori volt a crash, de az "csak" 30 perc-2 óra időintervallumok között fagyott le. Ilyenkor a BG3 sima crash üzenetet dobott fel és megkérdezte, hogy akarom-e reportolni a hibát. A gép természetesen nem indult újra. Ez az újraindulós jelenség valami Windows 11 specifikus jelenség, vagy máshol keressem a probléma forrását? Amúgy GOG verzió van nekem.

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz Franklin #1800 üzenetére

    700 W-os Zalman MegaMax tápom van. A Witcher 3-nál is a szokásos crash ablak helyett újraindult. Továbbá amikor a Steam-en húztam le a Witcher 3-at, akkor is közben 3x újraindult. Ha crash volt, akkor Witcher 3, Baldur's Gate 3, CyberPunk 2077 is feldobta a szokásos "bocsi, letérdelt a játék, akarsz visszajelzést küldeni a fejlesztőnek?" ablakot. Most helyette újraindulás van. Azért gondolom, hogy Windows 11 probléma lehet, mert Steam telepítés közben nem hiszem, hogy annyira terhelné a tápot/processzort/videokártyát.

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    Egy kérdésem van a Shadow Curse eltüntetésével kapcsolatban. Én hamarabb találkoztam Oliver-rel, mint ahogy beadta volna a Shadow Curse küldetést. Gyakorlatilag a legelején, ahogy beléptem a Shadow Cursed Land-re. Ezért elküldtem a fenébe Oliver-t, amikor bújócskázni akart. Ezen berágott rám, lehívta Mamit, Papit és Doggy-t, akiket kardélre hánytam, majd utána Oliver eltünt. Most járok ott, hogy már minden küldetést megcsináltam, már csak Kendrick Thorne legyőzése van hátra, és ekkor merő véletlenségből megtaláltam AC-t, lantját, beszéltem Halsin-nel, megvédtem a portált. stb. Thaniel megvan, már csak Oliver-t kell "megszereznem". Sajnos korábbi mentésem nincs meg, mert hardware csere miatt újra kellett telepíteni a gépet, és az összes mentett állást nem húztam át pendrive-ra, csak az utolsó 6-8 óra mentéseit. Kérdésem a következő: elő lehet még Oliver-t valahogy csalogatni és folytatni az átok eltávolítós küldetést, vagy így jártam, és a föld örökre átkozott marad?

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz Franklin #1891 üzenetére

    Köszönöm. Igen, így működött. Visszamentem és bementem a házba, majd egyszer körbejártam a ház körül és hopp, ott volt bent Oliver és a portál. Így már sikerült leszedni az átkot a ShadowLand-ről. :)

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    Most csinálom a 2. végigjátszást, és nagyobb figyelemmel vagyok a részletek iránt. Így esett le, hogy a Tiefling kölykök csapata mekkora bűnbanda. Csak 4-et kaptam el lopás közben, és a legtöbb a megbánás legkisebb szikráját sem mutatta. Ellenben kiskorú bűnöző viselkedést már tökéletesre fejlesztették. Amikor szembesítettem Mol-t a helytelen viselkedésükkel (mindenféle erőszak nélkül), akkor meg rám uszították a felnőtt Tieflingeket a hazugságaikkal. Az angol nyelvű fórumokat olvasva, másoknak is hasonló problémája van velük. Kérdésem a következő: van-e mód arra, hogy ez a fiatalkorú bűnöző szindikátus nem érje el élve Baldur's Gate városát, de mégis meg tudjam menteni a druidák ligetét és a csapatomba toborozhassam Halsin-t? Ha már szerepjáték, akkor legyen szerepjáték.. Mondjuk a felnőtt Tieflingek is megérnek egy misét: habozás nélkül akarnak nekiugrani bárkinek, akire ezek az alacsony növésű tolvajok rámutatnak, Zevlor pedig velem akarja meggyilkoltatni (!!) az őket befogadó druidák vezetőjét. WTF? És én ezeknek segítsek?!? A druidák szimpatikus arcok, de a tieflingek nélkül csak szebb és jobb hely lenne a világ.

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    A 2. végigjátszásban végre sikerült megoldanom, hogy egyszerre meglegyen Halsin és Minthara is a csapatban. Kicsit bonyolult volt megoldani (először ájultra pofozni Mintharát, megmenteni Halsint/druidákat, majd kihozni a sittről Mintharát :) ). Ami külön vicces volt, hogy amikor lepofoztam Mintharát, akkor természetesen lootoltam az ájult testét (jó páncélja volt), így viszont egy szál tangában magyarázkodott Ketheric Thorn-nak a Moonrise Tower-ben, hogy miért vallott kudarcot. :) Persze amikor kihoztam a börtönből, akkor visszaadtam neki a saját régi cuccát, mert jó fej vagyok. Viszont átképeztem Rogue-nak Paladinból, mert így végre kitudtam hajítani a csapatból a zibu Astariont.

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

Új hozzászólás Aktív témák