Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr.C

    őstag

    Üdv!
    Nekem is lenne problémám. Részletesen kifejtem, mert itt lehet nem (csak) a winyoval van gond.
    Szóval a helyzet, bedöglött a Windows ráeresztettem egy aomei-t listázta rendesen a bad sectorokat ( 12 óra alatt ~40%-ig jutott és vagy 15000 bad sector-t talált). Érdekes, kicseréltem egy nem új de kéznél lévő hdd-re (320 GB), ezt a Windows nem is tudta formázni.

    Jön a Linux és a badblock parancs, hát persze, hogy ez is gány ilyen téren, próbaképpen kiválasztottam egy 40 gigás partíciót, feltettem (sikerült) majd egy idő után ez is behalt (értsd, >2h boot idő)
    Jön a live USB, sorjázza a hibákat.

    Viszont ez azért érdekes, mert win10 alatt is meg Linux alatt is ráirni tudott, csak olvasni nem, ami azért furcsa, mert a bad sectorra elv. nem lehet írni sem, vagy tévedek?
    Ezért gyanakszom, oly nem a hdd-kkel van a gond, hanem mélyebb, I/O problémái vannak a Lenovo z510-esnek.
    Mi a véleményetek?

    Valamint, elérhető az, hogy a hibás sectorokat kiüssem, azaz fel se ismerje az adott oprendszer?
    Most a
    "badblock -b 4096 -svn" parancs megy, de úgy kellene, hogy akár a partíció formázása után se legyenek elérhetők a bad sectorok.

    Nektek mi a véleményetek?

    sudo rm -rf /*

Új hozzászólás Aktív témák