Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • T.Peterka

    csendes tag

    Sziasztok!
    A helyzet: Van egy régi Sapphire HD6950 2GB vga-m. Ez egész pontosan. Mivel bios switches, gondoltam unlockolom az extra shadereket amit lehet ennél a fajtánál, átváltottam rajta a másik biosra, netes leírás szerint unlockoltam a biost, atiwinflashel ráraktam, ahogy kell. Ennek ellenére nem működött, nem lett több a shader. Egy kis próbálkozás után elkönyveltem, hogy ezt nem lehet unlockolni. Utána kipróbáltam volna a Battlefield3-at , mint bármelyik nap, de az directx errort dobott. Gugli azt írta, hogy az overclockolt vga-t nem szereti. Rendben van, bios switch vissza eredeti pozícióba, eredeti gyári bios. De ezek után azzal is gondok voltak. Heaven Benchmark, pár másodperc után mindig ugyan annál a pontnál crashelt, illetve kaptam egy VGA driver nem válaszolt, majd helyreállt üzenetet. Furmark szintén néhány másodperc után ugyan ez. Kipróbáltam játékkal (Left4Dead2), ott is 1-2 perc és driver crash. Ami feltünt, hogy mindig a crash előtti pillanatokban megjelent 1-2 rózsaszín artifact a képen. A vga hőmérséklettel nincs gond, max 80 volt , úgy hogy halkra van véve, gyári beállitásokkal 75 körül. 2 db RAM van a gépemben. Kipróbáltam csak az egyikkel, ugyan ez volt. Kipróbáltam csak a másikkal, úgy tovább bírta néhány perccel, de ugyan így becrashelt csak később. Végül visszaraktam mindkettőt, és ugyan úgy tovább bírta pár perccel. (Szóval a RAMok pakolgatása kitolta az időt amíg crashel, nem tudom miért. :F ) Azóta visszaraktam a flashelt bios helyére is a gyárit, és végül az oldotta meg, hogy CCCben az Áramfelvételi korlátozásra ráraktam +10%-ot. Ekkor a heaven, a BF3, L4D2, bármi akármeddig megy, nincs gond vele. Kivéve a Furmarkot. Az ugyan úgy 15 mp után driver crash...Szóval a kérdésem, hogy ezt mégis mi okozta/okozza? Minden visszarakva gyári állapotra, mégis csak akkor jó , ha a +10% áramot megkapja. Tápegység gond nem lehet, kb 2 hete van új, FSP raider 550, bőven elég a rendszernek.
    Köszi!

  • T.Peterka

    csendes tag

    válasz Danshee #49149 üzenetére

    Köszi, az ötleteket, majd megpróbálom és jelzek mire jutottam. :)

Új hozzászólás Aktív témák