Új hozzászólás Aktív témák

  • Highground

    aktív tag

    Sziasztok!

    Van nékem egy Sapphire R9 390-em. Tegnap este csinálta először azt az anomáliát, hogy játék közben (Insurgency) egyszer csak minden előjel nélkül eltűnt a kép a monitorról, és hallhatólag (beragad/eltűnik a hang is) a háttérben a rendszer is lefagy. Ha resetet nyomok akkor újra se indul a gép normálisan, vagyis a kép nem jön be, de szerintem rendszer sem indul el normálisan. A be-ki kapcsoló gombbal le kell hogy állítsam majd újra bekapcsolni, ahhoz hogy rendesen elinduljon a gép. Szóval valami komolyabb gond lehet, de nem tudom pontosan mi. Ma már megcsinálta más játékoknál is, ezért gondoltam utána járok mi lehet. Fent van a gépen a Furmark, azzal futtattam egy benchmarkot 4K-ban (mert 4K-ban játszok, mióta meg van a kari) és lefutott sikeresen. De ez ugye csak az alap 4K-s preset volt. Aztán futtattam egy kézi beállításos 4K-s 4X MSAA-s tesztet. na azzal már olyan 2-3 perc után beállt. Utána tettem még egy próbát ugyanezzel a beállítással, most bírta olyan 8+ percig és utána állt le. Azt még hozzá kell tennem, hogy tegnap este még a 17.5.1.-es driver volt fent, ma meg direkt feltettem a legfrissebb 17.6.1.-et. Hát nem vált hasznára. Először túlmelegedésre gondoltam, de az összes benchmark max. 75C-ig tudta hajtani a kártyát, tovább nem. Szóval az kilőve. Kb. 2 éves lesz lassan a kártya. Lehet szoftveres a dolog? (bár a Win. 10 64 bit folyamatosan frissítve van) Vagy van olyan tipikus hardveres hiba ami ilyet generál? A tápom egy Corsair TX750-es. :F :R

    [ Szerkesztve ]

    Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

Új hozzászólás Aktív témák