Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sigmoid

    tag

    A PCIe sávszélességet valaki elmagyarázná nekem? Sajnos a neten annyira zavarosak az információk hogy belefájdul a fejem.

    Leírom hogy mi az amit eddig összeszedtem, lehet hogy totálisan nem értem ám:
    - Az Ivy Bridge (LGA1155) prociknak 16 PCIe sávja van.
    - Emellett a chipset kezelni tud még plusz 8 sávot (ha mondjuk egy művelethez nem kell a procihoz nyúlni).
    Na most ez összesen 24.

    A konfiguráció alakulása:
    - Veszek egy jó alaplapot, mondjuk egy ASUS Maximus V Gene-t, van benne két 16x-os slot, egy 1x-es, és egy mPCIe.
    - Beteszek egy új VGA kártyát, egyből megettem belőle 16-ot, marad 8.
    - Ha SLIzni akarok, és beteszek még egy ugyanolyan kártyát, akkor máris 32-t ettem meg a 24-ből. (És még nincs a gépben se mPCIe WIFI, se PCIe hangkártya.) A neten fellelhető információk ellentmondóak, hogy ilyenkor most 2x8-ban fog működni a dolog, vagy 1x16+1x8-ban, esetleg a kártyák dinamikusan foglalják stipistopi jelleggel a sávokat, mikor épp kinek kell.
    - Ha nem akarok SLIzni, csak kell pár bővítés (alighanem én ezt fogom meglépni), akkor beteszek egy WIFI/Bluetooth kártyát a mPCIe slotba (1 sáv), egy Firewire adaptert - zenész vagyok, kell a FW - (1 sáv), és egy Expresscard adaptert mert az jó (1 sáv), így összesen megettünk 19 sávot a 24 chipset, illetve a 16 CPU sávból.

    Szóval a kérdés:
    - Jól gondolom hogy a mPCIe wifi az csak 1 sáv?
    - Ez a második konfig, mondjuk egy eSATA expresscard kártyával, amin két másfélterás lóg szoftver RAIDben, meg aktív wifivel (mondjuk épp letöltünk valamit), meg az audio interfésszel FW800-on kihat-e a videokártya sávszélességére? Mikor van szükség a CPU sávokra? Gondolom a GPU direktbe tud memóriát olvasni/írni a chipset-only sávokon is.
    - Eleve, a sávkiosztás a bootup-nál történik meg az alaplapba betolt kártyák száma alapján, vagy bekiabálás alapon amikor I/O műveletet kezdeményez egy periféria?
    - SLInél akkor most 1x16+1x8, vagy 2x8 van, vagy dinamikusan allokálódik a 24 mikor kinek kell?

    ...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

  • sigmoid

    tag

    válasz Kiki18 #19962 üzenetére

    Najó ezt akkor nem értem. Az aktuális jobbfajta videokártyák nagy hányada PCIe 3.0 16x-os interfésszel van felszerelve.

    Ez azt jelenti, hogy a friss videokártyák 75%-át nem támogatja rendesen a friss alaplapok 90%-a?

    ...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

  • sigmoid

    tag

    válasz Kiki18 #19964 üzenetére

    Ja vágom... Megint ugye az van, hogy a busz sokkal szélesebb mint amit a legtöbb GPU akár távolról ki tudna használni.
    A kérdés mondjuk továbbra is fennáll hogy pontosan hogy működik ez, meg hogy mi van ha "sok" 1x-es PCIe periféria van bent, "ráülnek-e" a videókari nyakába.

    ...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

Új hozzászólás Aktív témák