Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz rog #150 üzenetére

    Nem, én azt akartam megvilágítani, hogy erre a kérdésre sokkal árnyaltabban kell válaszolni. Nem igaz, hogy a társadalom és a szülők objektíven tudnak dönteni, nem lehet úgy beállítani, hogy ez aztán majd megoldja a problémákat.
    A szülő (én is az vagyok) nagyon szubjektív. Én is azt szeretném, ha az én gyerekem lenne a legegészségesebb. Nem tudom meghatározni a reakciómat, ha kiderülne, hogy a magzatom genetikai remndellenességgel fog születni. Egyedül nem tudnék objektív döntést hozni. A társadalomnak pedig látszólag csak az az érdeke, hogy ne szülessen meg, mert sok (anyagi és más kényelmetlenséget) terhet ró rá. Nem számíthatok a döntés megkönnyítésére.
    Szerintem a megelőzés lenne a fő feladatunk, nem pedig a magzatgyilkosság. Az utóbbi az egyszerűbb és olcsóbb megoldás a társadalom számára, a megelőzés radikális változásokat jelentene.
    Nem is olyan régen még a primitív törzseknél az újszülöttet megvizsgálták, ha nem tartották elég életképesnek, szétverték a fejét, mi mindezeket ''kultúráltabban'' pár hónappal hamarabb tesszük meg.

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák