Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vmarci21

    tag

    válasz joey04 #71 üzenetére

    "Akinek nem tetszik, az vehet mást".
    Ez jó, hogy felhasználóként van választásod, de fejlesztőnként nem tudsz ilyet csinálni, mert az EU-ban az emberek 40+%-ának iOS-es telefonja van, így kénytelen vagy oda kiadni az alkalmazást.

    >> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

  • vmarci21

    tag

    válasz #54625216 #92 üzenetére

    Jó példa, csak kiegészítem: az egész EU-ban egész évben csak 2 fesztivál van..
    Ez az egyetlen dolog, ami a különbséget jelenti, senkit nem zavarna, hogy csak App Store van iOS-re, ha van a piacon 6-8+ mobil operációs rendszer. De nincs, csak 2 van, így olyan erővel rendelkeznek ezek a cégek, amikkel jelentős mértékben befojásolni tudnak egy egész iparágat. (= ha drágának találod a helypénzt, akkor nem tudod megtenni, hogy más fesztiválra mész ki, mert nincs más fesztivál.)

    >> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

  • vmarci21

    tag

    válasz Busterftw #181 üzenetére

    "mikozben a bekerulesi koltseg is sokkal kisebb."
    mondjuk szerintem most pont hogy sokkal nagyobb a belépési küszöb, ha nem csak egy Play Services-re építő, Androidos telefon gyártó akarsz lenni, mivel 20 éve nem volt mobil piac, nem kellett más, nagy cégeket rávenni, hogy a te platformodra alakalmazást fejlesszenek. Ma már rá kell, a nagy Gmail, YouTube, Google Maps, Facebook, Instagram, Spotify, Apple Music stb. meg a helyi alkalmazások, mint pl. Budapest Go, OTP Bank, Wolt, stb. nélkül nincs új mobil platform, mert ezekről nem mondanak le az emberek. És senki nem fog csak úgy a te platformodra fejleszteni, mikor nincs rajta felhasználó, tehát első körben neked kell fizetned a külső alkalmazásfejlesztőknek is, csak hogy lehessen utána felhasználót gyűjteni.

    "Arrol az Apple/Google nem tehet, hogy a tobbi szereploben nincs versenyhez valo akarat es eltokeltseg."

    Szerintem pl. most Huawei-nek elég nagy eltökéltsége van, hogy saját ökoszisztémát csináljon, aztán Kínán kívül kb. mégis esélytelenek, lásd fenti, alkalmazások hiánya pontot.
    Meg ott volt előtte pl. a Microsoft is, ők értek el szépen sikereket, pl. Facebook-ot is sikerült rávenniük, hogy legyen Facebook, Messenger app a platformra, meg nagyon komoly együttműködésük volt Nokiával, Nokia Camera, Here, stb.
    Aztán voltak kevésbé együttműködő cégek, pl. pont a Google, aki csak azért sem adott ki semmit Windows Phone / Windows Mobile-ra. És amikor a Microsoft a hivatalos API-kra építve megcsinálta pl. a YouTube appot, akkor meg 24 órán belül le is tiltotta a Google a Microsoft-nak az API hozzáférését.. - a Google így versenyzik mobil operációs rendszer piacon, hogy a többi (nem Android) szolgáltatása által is blokkolja azokat, akikből konkurencia lehetne. :D és aztán csodálkozunk, hogy nincs konkurencia.. Amíg a Google a legnépszerűbb kereső, a Gmail a legnépszerűbb levelező, a YouTube a legnépszerűbb videós oldal stb. és a Google direkt nem engedi ezeket ki más mobil platformokra, addig nem is lesz.

    >> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

  • vmarci21

    tag

    válasz #54625216 #205 üzenetére

    youtube app és a többi Google szolgáltatás a kezdetektől volt iOS-re, pedig az iOS jóval komolyabb ellenfele volt a droidnak, mint a Windows Phone.
    Viszont az 2007-ben volt, a Windows Phone első komolyan vehető verziója (8.0) meg 2012. És pont akkor történt az is, amit te írtál, hogy a Google "elfelejtette" lefejleszteni az új funkciókat az iOS-es Google Maps-be. Tehát ez egész szépen egybe vág, hogy a Microsoft pont akkor próbálkozott, amikor a Google már nemhogy támogatta a konkurens platformokon a saját dolgait, hanem épp próbált keresztbe tenni nekik.

    És ez térkép esetén még megoldható probléma (a Microsoft is megoldotta a Here-vel, ami akkoriban simán versenyben volt a Google Maps-al, bizonyos dolgokban a Here tudott többet, másban meg a Google Maps, de egyáltalán nem volt egyértelmű, hogy melyik a jobb.), de egy közösségi / platform alkalmazással már nem. Mert a YouTube-nak nem az az értéke, hogy tud videót lejátszani, arra könnyű alternatívát csinálni, hanem az értéket az adja, hogy van több millió új videó minden héten, és bármilyen videós tartalmat keresel, az YouTube-on lesz meg.

    Amíg nem voltak alkalmazásboltok teljesen természetesnek számított, hogy az adott telefon platform szoftverkínálatát is a gyártó adja és egy a többieknél jobban kivitelezett megoldás, mondjuk zene lejátszó vagy játék a platform versenyképességét növelte.
    A kulcsszó, hogy "amíg nem voltak alkalmazásboltok". De ezt megváltoztatták az alkalmazásboltok. Ha nem tudsz vonatjegyet venni, bicikli/rollert bérelni, online bankolni, stb. az egyik platformon, ami a másikon tök természetes, akkor egész egyszerűen a felhasználók egy jelentős részétől elesel, mert nem téged fog választani. És ezt nem tudod pótolni, nem fogod tudni a MÁV, ÖBB, DB, stb. helyett lefejleszteni a vonatjegyvásárlást. Maximum motiválhatod őket pénzzel, hogy tegyék meg. És a vonatjegy az csak egy példa, de már csak az önnmagában világszinten legalább 100 külön cég.
    Így vissza is értünk oda, ami a kiinduló (vitaindító) állításom volt, hogy 2007-2008-hoz képest ma sokkal drágább lenne belépni a mobil-piacra, mint teljes, önnálló platformot adó vállalat. Ez nem jelenti azt hogy lehetetlen, de azért valljuk be, jelenleg eléggé valószínűtlen, ahhoz nagyon "őrültnek", és nagyon sok pénzzel rendelkezőnek kell lenni, hogy ebbe valaki belevágjon.

    [ Szerkesztve ]

    >> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

Új hozzászólás Aktív témák