Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nozs23

    addikt

    válasz kutyek #414 üzenetére

    Ez inkabb a te preferenciad, nem altalanos igazsag. Raadasul ezek meg mindig iszonyat apro szenzorok, eleg nehez termeszetes melyseget produkalni veluk, ha csak nem nyomod a temad kepebe a telefont.
    A nagy rekesz pedig igenis kivanatos egy csomo altalanos temahoz, portre, targy, allat, stb. Ahova nem, az talan a tajkep/epulet, de meg egyszer a kis szenzor + egy ilyen esetben a fokusztavolsag miatt tok irrelevans, nem fogsz eletlen fotot kapni.

  • Ixion77

    őstag

    válasz kutyek #414 üzenetére

    Ekv. értéket kell nézni, ezért még az F/1 esetén sem lenne túl kicsi a mélységélesség. A fókusztáv 26mm, az érzékelő pedig kb. 7x5mm. Sokkal kisebb mint a normál FF érzékelő (36x24). Tehát az itteni F/1 normál fényképezőgépen kb. F/4-nek felelne meg.
    Az itteni F/1.7 normál szenzoron kb. F/8.

    Még az ötszörös optikánál is 5x4mm az érzékelő, 120mm az ekv. fókusztáv, tehát F/2 adna F/12 ekv. mélységélességet.

    Az ok tehát nem az hogy túl kicsi lenne a mélységélesség, hanem hogy megfelelő élességű optika túl nagy lenne.

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • dz1989

    senior tag

    válasz kutyek #414 üzenetére

    Kép-ben vagyok a fotózással.
    Ez így van igazából rosszul fogalmaztam vagy is furán. Igen a minnél tágabb rekeszre gondoltam. :R A lényeg az lenne hogy azért ennél jóval többet illet volna fejleszteni a kamerán. De szerintem eléggé fura hogy a több helyet igénylő 5x Optikai zoom os Kamera 1/2" és a Kisebb helyet igénylő 3x telés csak 1/3,4".Ilyen árkategóriában elvárható hogy legalább a szenzor méretek konzisztensek legyenek. Az S9 Note9 stb én inkább arra gondoltam hogy azért volt a F2.4 mert minimum ISO-val és Max záridő-vel verőfényes napsütésben beérett volna a fotó. Aztán reklámfogásban csak megmagyarázták. A Te érvedet abszolút eltudom képzelni. De abban bisztos vagyok hogy az Nokia N86 és Pixel12 azért volt több rekesz mert verőfényes napsütésben, min ISO-val és Max záridő-vel nem tudtak voltna Beégés mentes képet csinálni. De ugyan ez csak ND szűrővel az N95 N8 808pv. Például a 808 max 1/665 tudott.

    Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

Új hozzászólás Aktív témák