Új hozzászólás Aktív témák

  • attilav2

    őstag

    Korábbi driverrel elfelejtettem megnézni míg nálam volt a tuner.
    "Polfi írta:
    Telepítettem az AVerTV Nova T2+C (A757) legfrissebb 2015.06.02-es drivert és programot.
    Sajnos az update nem sikerült. El kellett távolítani, majd újra telepíteni.
    Pozitívum, hogy javult a csatornák vételi minősége. Néhány csatornának a korábbi 25-30%-os jelerőssége megnőtt 60-70%-ra, Megszűntek (jelentősen ritkultak) a kockásodások."

    Nála valószínűleg a kábel és vagy a rossz csatlakozások, splitter okozhatta a jelveszteséget. Nálam mint korábban írtam a lakáshálózat teljesen jó(trishield kábel roppantott csatlakozók miniségi splitter).
    Megnéztem és a 2015.06.02-i drivernél ezt írja az oldal:
    "Minor bug fixes and other improvements." [link]
    Ellenben a 2015/07/14 drivernél amivel próbálkoztam ez van írva:
    "Fix DVB-C signal quality issue.
    Minor bug fixes and other improvements."
    Kérdés hogy szükség volt e szoftveres beavatkozásra a dvb-c jelerősség növelésére, mert valószínű hogy a problémák a legtöbbeteknél a rossz kábelek és csatlakozások miatt voltak. Lehetséges hogy ez a javítás annyira "jól" sikerült hogy 0% dvb-c jelerősség lett belőle. Ezt nem tartom elképzelhetetlennek mert a kártya mindkét bemeneten 100% jelerősséggel vette a dvb-t adásokat, tehát hw-es kontakt hiba nem lehetett elvileg.
    Mindkét tv szabvány jeleit ugyanaz a panasonic chip dolgozza fel, egy kis fejtágító a linuxtv wikiből:[link]
    Meg kellett volna próbálnom a az eggyel régebbi drivert!
    daa-raa te is a 2015/07/14-i drivert raktad fel?

    -||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Új hozzászólás Aktív témák