Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tailor13

    csendes tag

    válasz Raul_Duke #59037 üzenetére

    Üdv!

    A fej egész jópofa, szemeztem vele egy ideig, de végül Pio MVH-350BT lett a befutó (főleg mert harmad annyiba került használtan :D ). A hangszórókkal óvatosan, hátra 10 centis megy az ajtóba, ha jól tévedek, előre viszont 12 centis, ami nem szabvány, csak a Mercedes használja, és csak a W124 esetében... A 13-as hangszóróknál mondjuk Alpine hangszórók esetében a múlt héten szembesültem vele, hogy a pereméből vastagságban le kell marni 3-4 mm-t. Nem annyira volt szórakoztató :) Ahhoz meg lusta voltam, hogy leszedjem a műszerfal alját, és megpróbáljam alulról rögzíteni.

    Lehet kapni 12 centiset előre, Rainbow gyártmányút például, az valami 33 rugó... Nagyon nincs választék, ha gyári helyre szeretnéd tenni, csak a koax játszik. A facebookon árulnak átalakított panelt az első ajtózsebek helyére, benne 16.5 centis helyjel, így rendes komponens szettet lehet beépíteni előre, és még az ajtózseb is megmarad,csak kisebb lesz, ha jól láttam a képet.

    Esetleg, ha van kéznél (szomszédnál, garázsban stb) kibontott műszerfal, alápróbálnék egy 13-as koaxot, hogy mennyire macerás rögzíteni alulról, mert abban a méretben sokkal barátibbak az árak, és lényegesen nagyobb a választék.

    Amint viszont mindenképpen megtennék: mivel a gyári hangszórók sima duál kónuszos cuccok, immunisak a felülről rájuk hulló porra, a koax viszont nagyon nem. A gyári rácsban van valami finom szövet eredetileg, de azt ennyi idő alatt vidáman megrágja a nap, és semmit nem ér. Érdemes egy, de inkább két réteg hangfalszövetet (vagy hogy hívják azt a rugalmas izét, amit a szobai hangdobozok elejére tesznek, hogy ne süsse a nap a hangszórók peremét) ráragasztani pillanatragasztóval a rácsra alulról, hogy ne kezdjenek el két hét után zörögni a szép új hangszórók a por miatt. :)

    '82 240D

Új hozzászólás Aktív témák