Új hozzászólás Aktív témák

  • t.zolka

    aktív tag

    SZiasztok!
    Tudnátok ajánlani Budapesten egy megbízható szerelőt, vagy szervizt, ahol erősítőt javítanak? Történt ugyanis, hogy egy régi projektből megmaradt D-osztályos erősítőt előkotortam a szekrény mélyéről, ami kb. 7-8 éve nem volt használva, és egy működő rendszerbe kötöttem, hogy kipróbáljam. Most egy új rendszerbe szeretném használni, egy 2x4 ohm-os mélynyomót hajtana. Ahol próbáltam, ott egy 4 ohm-os mélynyomót hajtott hídba kötve, hibátlanul. Szépen szólt, nem volt túlhajtva, nem volt meleg, fél hangerőn ment max. de egyszer csak égett szagot éreztem, le is kapcsoltam azonnal. Nem volt bent a kalaptartó, ezért elég hamar eljutott az utastérbe a szag. Csomagtartóban nem láttam füstöt, ezért újra bekapcsoltam, és néztem, hátha most látom, ha füstölne. Ugyan úgy szólt, semmi különbséget nem tapasztaltam az első bekapcsoláshoz képest. És most már égett szagot sem éreztem annyira. Viszont lekapcsolásnál egy nagyot pukkant a mélyláda. Próbáltam párszor ki-be kapcsolni, mindig pukkan kikapcsolásnál. Kivettem, leszedtem a tetejét, és látom, hogy két ellenállás elégett. Ezt kéne cserélni, és megtudni, hogy mi okozta ezt a problémát. Kiforrasztani én is ki tudnám, de gondolom egy szimpla csere kevés lenne, valamiért csak elégett, az okot kéne megtalálni, hogy miért. Na ehhez kéne nekem egy megbízható szerviz, vagy szaki.

Új hozzászólás Aktív témák