Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Imibácsi

    aktív tag

    válasz z123456789 #21178 üzenetére

    Az ilyen minőségi munka hiányából kifolyólag elég sok szakmát meg lehet tanulni. Mikor megvettem életem első autóját, ami egy zsiguli volt, ugyanezzel szembesültem. A kocsinak mindig volt valami baja, a szerelők meg vagy el sem vállalták, vagy nem csinálták meg, de kifizettették. Mákomra egy nyugdíjas szaki segített. Azt mondta, hogy ő ugyan nem csinálja meg, de megmutatja hogyan kell, meg ad szerszámokat és segít. 3 évig bütyköltem így a zsigulimat, közben persze sok youtube, meg szakkönyvek, Haynes service manualok, amikből értékes infókat szívtam magamba. Azóta se hagytam szerelőnél a kocsit. Csak akkor megyek szerelőhöz ha klímát kell tölteni, vagy futóművet kell állítani. Minden más hibát sikerült kijavítanom, és nem kókány módon.

    Most ugyanez van a polírozással. Már több kocsimat csináltattam, de rendes munkát egyikkel sem sikerült csinálni a szakembereknek. Majd most kitanulom ezt is, aztán szüljön sünt a sok mekkmester. Biztos vannak itt is jó szakemberek elbújva, de én meg már meguntam, hogy próbálkozzak, mint a kiskutyák.

    Egy szó mint száz, ha valamire nem találsz szakembert, akkor járj utána, bérelj hozzá gépet, vagy vedd meg amit kell, aztán hajrá. Ha meg nem lesz jó, max magadat hibáztathatod :P Házépítés, lakásfelújítás ugyanez. Legalábbis nálam. Már egész szépen glettelek :DDD

    Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

Új hozzászólás Aktív témák