Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz csocsoszán #9400 üzenetére

    Nem mondom, hogy nem hiszek a drága fülesekben, meg ilyen-olyan referencia szériákban, de head-fi-t is bújom, meg mást is, méréseket is ;] , szubjektív oldalt is.. nagyon vegyesek a tapasztalatok. Olyannyira, hogy sokkal nagyobb a szórás a tekintetben, ki mit tart jónak, és milyen ársávban. Nem látom azt a mintát, mint szobahifiben, hogy ahogy locsolod bele a pénzt, javulgatsz kisebb-nagyobb best-buy kivételektôl eltekintve viszonylag stabil ütemben, hanem tényleg, óriásit szór az, hogy milyen árú fülest milyennek hallanak.

    Ebbôl gondolom azt, hogy nekem is inkább hallgatnom kellene. Oké, triviális :) , de akkor mondom a másik oldalt: nem tudom 1:1 elhinni, hogy kaka egy 650. Ki tudja, nekem mit nyújt majd..

    Valaki említett itt korábban valami bp-i füles hallgatózós helyet. Van még olyan ?

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • #92251648

    törölt tag

    válasz csocsoszán #9400 üzenetére

    "Ja, csak mostmár megélhetés.(vagy inkább éhkopp.) Látszik is rajtuk. Nem tudnék senkit sem hasonlítani a "régi nagyokhoz"! :-("

    De miért kellene hasonlítani őket? Mi okunk van ilyen ranglisták felállítására? Rengeteg zseniális zenész tevékenykedik manapság is, amivel nyilván nem mondtam semmi újat, de legalább próbáljuk elkerülni a "régen minden jobb volt" naftalin elméletet! (Nem feltétlenül neked szánom.)

    Ha valaki mélyre ássa magát egy témában, az előbb-utóbb a foglalkozása lesz, kvázi pénzt keres vele, ahogy vélhetően Te is. A gépgyári futószalag mellett 3 műszakban dolgozó muzsikus legendájában nem hiszek. Én is próbáltam munka mellett zenélni, de nem ment, folyamatos konfliktusban voltam a munkáltatómmal és a zenekarral is, aminek megoldásához főállású zenésszé kellett válnom, így már 24 órában a zenével tudtam foglalkozni, amiért természetesen pénzt is kértünk. Ettől alávalóbbá váltunk? Nem hiszem. Ha valaki felvállal egy hivatást, az számomra bizalomkeltő.

    A "régi nagyokról" szóló filmekben rendre felmerül, hogy micsoda anyagi gondjaik voltak pályafutásuk elején, aztán hogyan gazdagodtak meg durván a siker következtében. Ray Charles, Miles Davis vélhetően soha nem lett volna ismert muzsikus, ha nem a zene lett volna a foglalkozásuk.

  • fehér_ember

    addikt

    válasz csocsoszán #9400 üzenetére

    "Ha meghallgatsz egy 800-ast, a 600 és a 650 botrányosan gyengén szól."
    Na és mivel volt az a 800-as hajtva? ha szabad megtudni.
    Ugyanis sok embernek nem volt szerencséje olyan erősítőhöz, amivel a 800-as meg tudta volna mutatni az állítólagos képességeit.
    Az én teac ha-501-esem is valószínű akkor édeskevés egy 800-ashoz, mert számomra a hd 660 s jobban szól vele.
    Amúgy még erre is várnám a választ :)

    #9410 Dißnäëß
    Egyik este, mivel nem találtam már semmi számomra érdekes filmet az "hbo go"-n úgy döntöttem megnézek egy 007-es filmet.
    Másnap a Tidal az épp akkor játszott lista végeztével elkezdte volna szokás szerint nyomatni az ő általa javasolt számokat. Ezek általában hasonló műfajúak szoktak lenni mint amit előtte épp hallgatok (legalábbis azt vettem észre). Errefel mostmeg elkezd nyomatni James Bondos filmzenéket. Pedig ezelőtt, sok-sok hónapon át, nem tett még ilyet.
    Micsoda véletlen :Y :((
    Ráadást a zenehallgatásra használt "tidal app" nem is volt általam megnyitva mikor az "hbo go"-t néztem előtte való este a böngészőből. :W

    #9441 fericske
    Én egyszer hallottam egy olcsóbb smsl dac-ot. Akkor, az akkora benyomást tett rám (azzal hogy nemcsak egy alaplapi volt jobb nála :)), hogy végleg elásta magát nálam a márka. Amúgy elhiszem hogy lehetnek jó cuccaik is, de én biztos nem fogok olyan dolgot venni amin ez a 4 betű szerepel ;]
    Amirnak vagy kinek, meg már egy olyannal is sikerült elásnia magát nálam. Amikor egy olcsó telefonhba dugható dac-kábelt csakis-kizárólag arra hivatkozva húzott le, hogy az ő seni 650-eséhez, mérve túl kevés a mW érték. NORMÁLIS???....

    Ba cy lus
    Majd akkor fogom elhinni hogy kezdenek jófele méricskélni, amikor a kábelek közötti különségeket (legyenez azok analógok vagy akár digitálisak) fogják tudni majd azok alapján úgy definiálni ahogy általában mi halljuk velük a produkciót ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák