Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #58092032 #8545 üzenetére

    "Nekem a Liszt Ferenc Kamarazenekar Négy évszaka is nagy kedvencem, sokáig kerestem CD-n, mire meglett. (Tidalon fent van ez is). Ez a felvétel is a nyolcvanas évek elejéről van..."
    Az előtt négy évvel adták ki a teljes Opus 8.-at a Hungaroton egyik korai digitális felvételeként. Az előadás se rossz, bár én nem az ilyet szeretem, de nem emiatt írok, hanem az LP versus CD miatt.
    Én ugye mindig mondom, hogy a digitális felvételből készült analóg lemez undorító fából vaskarika, és nem használandó, de például ez az Opus 8. is arról szól, hogy még mindig jobb szokott lenni a Digital Recording LP, mint ugyanannak a CD változata. Az eleve digitalizmuson és loudness waron felnőtt "maifiatalok" (nem itt) rögtön rámondják a mémet, hogy a digitális analógok azért szólnak jobban ugyanannak a CD változatánál, mert az analóg esetében figyelmesebb-igényesebb a masterelési munka külön az analóghoz, de általában nem erről van szó, hanem hogy a hanghordozókészítés és lejátszás során az analóg beelőz informativitásban, életszerűségben, dinamizmusban - amire megintcsak rámondanák néhányan, hogy a rárakódó torzítások miatt van, de nyilván ez is kevéssé igaz. Mindenesetre ez az Opus 8.-as is eklatáns példa, hogy hiába digitális felvétel, a belőle készült analóg lemez "nagyságrenddel" informatívabban - ezáltal testesebben, életszerűbben -, természetesebben szól, mint ugyanez CD-n, és ehhez a különbséghez elég egy NAD-Tesla Rút Kis Kacsa egy középkategóriásabb CD-játszó ellen. (Mindez nem keverendő azzal, hogy a vynil ripet ugyebár tűzzel-vassal irtanám.) Megjegyzendő, kisebb lenne ezen felvétel esetében is a különbség CD helyett SACD-n vagy nagyfelbontású fájlon - a szomszédban megint az a vitatéma, hogy van-e értelme a 20kHz (lásd hallásküszöb) feletti sávszélességű hanghordozónak.

  • #01758976

    törölt tag

    válasz #58092032 #8545 üzenetére

    Ja, ja közel vannak időben egymáshoz. Konszolidáltabb az Abbados az fix, pont azért szeretem ezt, mert itt azért kiderül, ki is itt a "talentum", meg a moszkvai iskola is jól felismerhető, meg minden, én imádom. Egyébként youtubon van fent egy Zagrábi felvétel Sreten Krstic-el, jóval gyengébb egyéni képességekkel, de annyira szerb az előadás, az meg pont azért is kedvenc.

    Liszt félét ismerem, elmegy :) az is. Egyébként Tidalon fent van,minek akkor cd-n is? Vagy jobb a cd lejátszód? Egyáltalán min hallgatod te ezeket? Bocsi, de eléggé ismeretlen előttem a nicked.

Új hozzászólás Aktív témák