Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orsib78

    tag

    válasz #71562240 #1858 üzenetére

    Szerintem ki lehet egy témát jól tárgyalni a tények ismeretében és ha az ember nem ragaszkodik az igazához, akkor amikor nincs igaza... Én nem érzem rosszul magam attól ha tévedek... Ha sokan így álnának hozzá, akkor kevesebb lenne a felesleges ütésváltás... Ez nem arról szól, amit vagy ahogy írsz, ez az én hozzáállásom a dolgokhoz...

    Mondjuk ehhez informatikus lévén pont értek egy keveset és hajlok arra, hogy ellent mondjak neked ebben, ugyanis ha lemegyünk elemi szintre, nincs külömbség a "hello" és egy PCM adat között, mindegyik nullákból és egyesekből áll. Amikor egy digitális adatot lemásolsz az adott filerendszer és operációs rendszer dolga, hogy visszaellenőrizze a másolt és az eredeti adatok bithelyességét. Képzeld el mennyi ilyen műveletet végez a számítógéped naponta, pláne mondjuk egy adatközpont. Persze vannak helyzetek, amikor egy bit átbillenhet, mondjuk egy merevlemezen, SSD-n vagy a memóriában, de ennek nagyon kicsi az esélye. Én a digitális zenéimet egy linux alapu szerveren tárolom, amely RAID10-es merevlemez tömbbel rendelkezik, írásnál visszaellenőriz, csinál egy külső merevlemezre biztonsági mentést, amit ugyancsak ellenőriz, valamit ECC memóriákkal rendelkezik a memória integritása végett. Ennél többet nem lehet tenni az ellen, hogy egy bit átbillenjen (egy kicsit túl is toltam) és előbb lesz meg a lottó ötösöm, minthogy ez megtörténjen, akkor is ha csak egy sima windowsos laptopról beszélünk, teljesen hétköznapi hardverrel.
    Szóval tartom azt, hogy ha 10000x megcsinálom ezt a műveletet a hellóval, vagy bármelyik digitális zenei állományommal, akkor bitperfekt marad és nem degradálódik, ha minden jól megy és nincs hardver vagy egyéb anomália. A számítógép nem tesz különbséget adat és adat között, tehát a word doksi nem ellenállóbb a FLAC file-nál. A számítógépet ez nem érdekli, minden egyéb más jellegű hiba kiküszöbölése a megfelelően megválasztott fájlrendszer, hardver és operációs rendszer kérdése. Csak gondolj bele milyen anomáliák lennének belőle, ha ez nem így lenne. Pl. megcsuklana egy adatbázis a bankodnál és emiatt eltünne a pénz a számládról, vagy megváltozna annak összege. A mai rendszerek hihetetlenül precízek ilyen szempontból... Na jó néha ez megtörténik, de az az esetek 99%-ban emberi hozzá nem értés vagy mulasztás...

    [ Szerkesztve ]

  • szazbolha

    addikt

    válasz #71562240 #1858 üzenetére

    Teljes jóindulattal javaslom, hogy a veszteségmentes tömörítés és kibontás adattartalom változásával kapcsolatos vitát el kéne engedd.

    Ha hallunk különbséget FLAC és WAW között az nem a kibontáskor feltételezetten keletkező adatvesztésből származik. Ez nem filozófiai kérdés.

    Természetesen elképzelhető adatvesztés bármilyen zenei streamben, ahogy bármi más rendszer hiba is, de ez bizonyosan nincs jelen a zenehallgatás teljes folyamatában.

  • AMDFan

    addikt

    válasz #71562240 #1858 üzenetére

    Meg lehet ezt tárgyalni, de igényel némi ismeretet a vitapartnerek részéről. Legelső körben azt javaslom, hogy érdemes tanulmányozni a digitális adattárolást egy HEX editorral, és játszani vele az általad is említett szöveges fileokon, lehetőleg különböző karakterkódolást használó sima text fileokkal érdemes játszani. Később át lehet térni rövidke PCM adatfolyamok tanulmányozására, amiben nagy segítséget adhat az alábbi oldal: [link]

Új hozzászólás Aktív témák