Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz liszi70 #1692 üzenetére

    LP-n volt anno sok, jobbnál jobb komolyzenei kiadványom. CD-nél már nem sikerült olyanokat kiválasztanom, amiket nem valami sufni felvételnek gondolnék. Példának okáért a RP albumok, amik elvileg 32 bites magas minőségű kiadványok, mégis egy rakat f@s ... nálam.

    Az előbb rosszul fogalmaztam... csembaló és "rokonai" fizikai fájdalmat okoznak. Vivaldival és Händel-el nincs bajom.. :) Van a barokknak egy olyan "ága", amit nem szeretek, de mivel nem vagyok túl művelt komolyzene kedvelő, nem tudom megmondani, hogy melyek azok, csak mikor meghallom, ráz ki a hideg tőle.. Ha mondasz pár címet, azt megköszönöm, de fontos lenne, hogy a kiadót is feltüntesd.. ha nem gond. Ez sokszor fontosabb, mint az előadó.. na jó, ez nem igaz.
    Allan Taylor stabil "mérési pont". Ha Ő nem lenne (meg még azok akikkel demózni szoktam) bajban is lehetnék néha, mikor keresem valaminak az okát, de nem találom. Vagy ha egyszerűen simaságra, nyugalomra vágyom.

    "csak a zene van"

  • perempe

    addikt

    válasz liszi70 #1692 üzenetére

    a hi-fi show kiállítói tudatosan kerülik ezeket a nagyzenekari felvételeket a kiskunfélegyházi DIY találkozón a Tannhäuser nyitányával teszteltek.

    engem inkább a Beethoven utáni korszak érdekel, pl. már volt Fantasztikus szimfónia a Concerto Budapesttel, Brahms 3. a NFZ-ral, holnapután (NFZ) Strauss koncert, alig várom a MRZ-val a Csajkovszkij 5.-et. a Zuglói Filharmónia szombati koncertjén volt Johan de Meij 5. szimfóniája, megkaptuk a hangerőt. hangélményben is más, ha egy könnyűnek nem mondható mű szépen szólal meg.

    van azért kivétel: jó előadás -a szólisták miatt is- miatt nagyon tetszett Az ünneplő Szajna két hónapja (BFZ), ill. Sinkovsky -kontratenor és hegedűművész- 4 hete a Mátyás-templomban.

    * Brahms: 4. szimfónia *

Új hozzászólás Aktív témák