Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ozzy711

    őstag

    válasz dgyuri0123 #13734 üzenetére

    vagy nem, mert ha arra gondolok, egy Piramis lemez mennyire volt ótvar hangzású,

    Ha ez ótvar, akkor hallgasd meg a Pokolgép 2. lemezét, na az tényleg ipari hulladék kategória!

  • liszi70

    nagyúr

    válasz dgyuri0123 #13734 üzenetére

    "inkább legyek szubjektív és hallgassam a zenéimet egy némiképp idealizáló hangú láncon, mint patikamérlegen adagolt, herélt hangot egy mérve full lineáris rendszeren"

    Ez teljesen rendben van. Majdnem mindenki erre a végkövetkeztetésre jut, a mérést használók közül is. Kérdés persze, hogy az a bizonyos "ideologizált hangú lánc" milyen felvételek esetén marad "idealizáló", és milyen felvételek esetén lesz hallgathatatlan. Például van egy (szerintem) mélyhiányos felvétel, de az én láncomnak van egy nekem tetsző, számomra kellemes kiemelése pl. a felső basszusban, amitől tök jónak tűnik a mélyhiányos anyag. Viszont ha szembejön egy olyan felvétel, ahol kicsit túltolták a mélyet, akkor az már hallgathatatlan lesz. Szerintem nem árt a lineáris felé tendáló, arra törekvő hangzás, hogy legalább a rissz-rossz felvételek anomáliáit ne tetézzük a saját szobánk okozta anomáliák tömkelegével. Nem ördögtől való dolog ez, és létezik arany középút.
    Mer' ugye, Hi-Fi vagy My-Fi*. Valahogy úgy kéne ennek lenni, hogy My-Hi-Fi. :)

    *by Dorian :)

    "Nem tök mindegy, mennyire lineáris és/vagy torzítatlan egy lánc, ha mégsem tetszik a hangja?"

    Nem, nem mindenkinek tök mindegy mennyire lineáris és torzítatlan egy lánc. Van akinek ez számít jobban, van akinek a tetszési index, és vannak ezeknek különböző átmenetei, amint ez már rengeteg beszélgetésből bebizonyosodott.
    Hidd el, senki nem akar meggyőzni, hogy mérj. Szerintem mindenki megértette és elfogadta az erről alkotott álláspontodat, és az erről beszélgetés nem a te meggyőzésed céljából folyik. Ezt csak azért írom, mert annyira magadra veszed és felhúzod magad rajta, "Eszem megáll", stb. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák