Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz Orcsi #1 üzenetére

    Szia,
    Szerintem ezt egyszerűen / olcsón nem fogod megoldani. Ugye arról lenne szó, hogy kellene egy olyan wifi-eszköz, amely analóg vagy digitális audió jelek kezelésére is alkalmas. Ilyen célkészülékről én nem tudok. A fogadó (erősítő) oldalán ez a gyakorlatban egy kis számítógépet jelentene, amelyben van wifi-csatoló, fut rajta egy, az adott audió stream-et kezelő program, és van audió csatolója, lehetőleg digitális spdif-kimenettel.

  • And

    veterán

    válasz Orcsi #3 üzenetére

    Az AV-transmitterekkel közös jellemző a frekvenciasáv(ok)ban ki is merül. Minden más tekintetben teljesen eltérő a két rendszer (wifi és AV-jelátvivő). Bár igazából a fizikai közeg / protokoll fajtája annyira nem lényeges ebben a kérdéskörben, én több okból sem erőltetném a wifi-s megoldást.
    Ilyen eszköz viszont létezik: D2 wireless 24-bit DAC & USB-SPDIF converter. Ha jól veszem ki, ez megfelelne a céljaidnak, csak sajnos 600 USD az ára, ami egy kicsit húzós.

  • And

    veterán

    válasz Orcsi #5 üzenetére

    Értem mit szeretnél, de ilyen kütyü - nagyon úgy tűnik - nem létezik. A wifi eleve kétirányú kommunikációt ad, ami ide felesleges. Konfigurálni is kell, ami megint csak nem életszerű, ha helyszínt / gépet váltasz. Ehhez a feladathoz egyirányú (szimplex) adatáramlás elegendő, lehetőleg beállításmentesen, a wifi-hez képest redukált sávszélességgel. A linkelt eszköz ugyan a 2,4 GHz-es sávon működik, de automatikus csatornakereséssel, a wifi-től független (annál sokkal keskenyebb sávú, több lehetséges számú) csatornákkal, redundáns módon.
    Wifi-vel szerintem ez csak úgy megy, hogy 'vevő' oldalra összeállítasz egy mikrogépet wifi-klienssel, a megfelelő szoftverekkel és hangvezérlővel. Ha egyszer valaki megírja ezt az egészet pl. egy USB-s hangkártyát kezelni képes, megfelelő teljesítményre képes routerre, akkor azzal.

  • And

    veterán

    válasz Orcsi #7 üzenetére

    Igen, ez lenne az a bizonyos routeres + USB-hangkártyás megoldás. Csakhogy vannak illetve lehetnek olyan hátulütői, amelyek miatt már nem olyan szép az összkép, mint elsőre látszik. A bluetooth-os módszer azért nem tetszik neked, mert állítólag tömörít. Nos, ez a módosított firmware-s routeres dekóder alapvetően webrádiós célra készült, azok a jelfolyamok pedig egytől-egyig tömörítettek, mégpedig szokásosan mp3-formátumúak. Maga a rendszer persze valószínűleg képes a 'CD-minőségű', ~1,4 Mbps sebességű adatfolyam feldolgozására, csakhogy nem erre van kitalálva, nem tudom, a szoftver mit szól ehhez. De az is lehet, hogy a tömörítés okozta minőségromlás - egy normálisan tömörített, kellően nagy bitrátájú mp3 esetén - még mindig kisebb, mint az USB-s audióvezérlő analóg kimenete által a láncba bevitt hatás. Az eredeti, Nuts&Volts magazinban leközölt cikk és a gyártó adatai alapján ez a router és megfelelő firmware-kiegészítés által kezelt Syba USB-s audió nem egy hifi-minőségű eszköz, inkább kifejezetten kommersznek tűnik. Az egyik hiányosság, hogy nincs spdif-kimenete (lehet, hogy az erősítődnek sincs olyan inputja, mivel kifejezetten vonalbemenetet említettél), de akkor minek erőltetni a digitális rádiós átvitelt? A leggyengébb láncszem az analóg kimenet minősége, én sokkal kevésbé aggódnék a tömörítés káros hatása miatt. A rendszer konfigurációja ráadásul meglehetősen nehézkes: a forrás URL vagy lejátszási lista módosításához a routeren a lejátszóhoz tartozó konfigurációs fájlok tartalmát kell módosítani telnet vagy ssh hozzáféréssel.

Új hozzászólás Aktív témák