Keresés

Aktív témák

  • BaLinux

    tag

    válasz Flashback #8 üzenetére

    Ez mind OK, illetve mégsem. Bináris digitális jelnél két állapot van valóban, de például a feszültségkódolása csak a legegyszerűbb esetben 0V=alacsony, 5V=magas. Nyákokon általában így van, persze a magas CMOS cuccoknál 3,3V és alacsonyabb. Lásd CPU corefesz. De például soros portnál a magas/alacsony +-12V környékén van, és vannak egyéb vicces dolgok. Ezen kívül csinálhatsz olyan vonali kódolást, melynél nem csak két jelszint van... na de ezt hagyjuk. :)

    Arra gondoltam, hogy a diszkrét idejű kvantált jelekkel hogy állasz (esetleg a folytonos idejűt se hátrány ismerni)? Egy tömörítetlen 16 bites 1 csatornás 44,1kHz-es WAV fileban általában előjeles 16 bites minták vannak ugye, 44100 db másodpercenként. A mintákat kettes komplemenssel ábrázoljuk, így a terjedelem [-2^15; 2^15-1]. Ezek a hangminták ömlenek befelé a programodba, mint hülyegyerekek a 4-6-os villamosba. Ott csinálsz velük _valamit_. Ez eléggé tetszőleges dolog lehet, és ez a progi lényege ugye. Aztán a számított jel megy kifelé a nagyvilágba.

    Mit lehet csinálni ezzel a számáradattal? Lehet dinamikáját kompresszálni/expandolni, frekvenciákat emelni/vágni (equalizer), konstanssal beszorozni, torzítani, meg mindenféle állatságot visszacsatolt rendszerekkel. Csak szét ne menjen a hangszóró. :)

    Nézd meg ezt a siteot (fftw): Bővebben: link
    Ezt a tárgyat: Bővebben: link

    Ha nem érted mi ez az egész, akkor nincs sok esélyed olyan programot írni ami hangerőnél többet tud állítani.

Aktív témák