Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PPeter

    addikt

    válasz Vikky #26 üzenetére

    ''De egyébként van különbség a sima és az audio CD lemezek között is. Dinamikatartomány, meg ilyenek... De nem megyek bele, mer az már offtopik...''

    Dehogy offtopik - csak kicsit pontatlan :) . Ugyanis a CD-R for Audio lemez néhány gyártó esetében valóban jobb minőségű nhény fizikai paraméterét tekintve, mint ugyanazon gyártó ''sima'' CD-R lemezei, de úgy jellemezni, hogy nagyobb ''dinamikatartománya'' van, kissé félrevezető. A jobb minőségű lemezre - körültekintően - írt CDDA, azaz Audio CD anyag lejátszása valóban eredményezheti azt, hogy az érzékeny készülékekben jobban érvényesül a rögzített zenei anyag dinamikája, hangképe, de ez közvetett: magát a CD lemezt nem jellemezük a dinamikatartománnyal.

    Sajnos a legtöbb gyártó esetén a CD-R for Audio lemezek ma már valóban csak lemez speciális voltát jelző azonosító kódban különböznek (ez alapján ismeri fel az asztali Audio CD rekorder az ilyen - magasabb jogdíjjal kereskedlmi forgalomba kerülő - lemezeket) és a gyártástechnológia megegyezik az adattárolásra szánt CD-R lemezekével, de azért vannak üdítő kivételek.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Cyberslider #29 üzenetére

    Ha meghajtód nem egy olyan ősrégi vacak, ami hibásan olvas és folyamatos jitter vizsgálatra-korrekcióra szorul (azaz az Audio CD gyenge logikai felépítése miatt a beolvasott minták eleje-vége hibásan, átfedéssel vagy hiányosan került dekódolásra), akkor a grabbelést ma már nyugodtan rábízhatod a Nerora is, de ha teheted, akkor valami szolíd sebességet válassz - annál kevesebb a jitter hiba lehetősége, minél egyenletesebb a dekódolási sebesség.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Vikky #32 üzenetére

    A legyártott lemezek minőségi besorolását nagyrészt már tudják a gyártás előtt is, mivel a gyártási paraméterekkel lehet szabályozni, hogy milyen lemez készül (például hogy melyik kényes fázisra - a műanyag korong fröccsöntésére, a hordozóréteg felvitele utáni szárításara stb. - mennyi idő jut). A CD-R Audio lemezeket nem a jól sikerült sima lemezekből válogatják össze, hanem saját stamper (nyomóforma) is tartozik hozzájuk, tudnillik ezeknek a lemezeknek az ATIP zójána és PMA területe (ez utóbbit használja ki az író, amikor PC-n multisession módban írunk, itt tárolódik néhány ideglenes információ) különbözik az adattárolásra szánt lemezekétől. A igényes cégek valóban ügyelnek rá, a CD-R for Audio lemezeik legyenek a legjobbak, de ma már korántsem ügyelnek rá annyira, mint annak idején. Egyébként van asztali CD-felvevőm, régebben digitalizálásra használtam, hogy ne a PC-t terheljem ezzel a melóval, ma már csak a teszt kedvéért próbálok ki benne egy-két újabb CD-R Audio lemezt, illetve ha valami régiség CD-R akad a kezembe.
    Az On thy fly írásnak semmi köze és javító hatása nincs az Audio CD lemezek másolásának minőségére.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Vikky #34 üzenetére

    Az asztali író 1x-es sebességgel ír, igen, de voltak (vannak) úgynevezett Internal High Speed Dubbing rendszerű asztali készülékek, amelyek - ha jól emlékszem - 2x-es vagy 4x-es sebességgel tudtak belső adatátvitellel CD-t másolni. Biztos lesznek LightScribe felülettel ellátott CD-R for Audio lemezek is, bár az aztán végképp nem lesz olcsó mulatság.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Vikky #36 üzenetére

    A LightScribe nem fogja nagyságrenddel megnövelni az árát. :U

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz lapa #39 üzenetére

    Az Audio CD szabvány sajna nem olyan akkurátus, mint a belőle továbfejlesztett (a jobb hibajavítás érdekében kevesebb hasznos kapacitást nyújtó) CD-ROM szabvány. Nagyon sokszor kitárgyaltuk már.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    Nem arról van szó, hogy ha egy zenei CD-t lemásolsz, akkor a másolaton elhelyezett digitális adat eltérő lesz az eredetihez képest.

    Egy CD-ROM olvasó teljesen másképp olvas (grabbel) be egy Audio CD lemezt, mint egy zenei lejátszó, hiszen van lehetősége a bizonytalan szektorok újraolvasására, sokkal fejlettebb hibajavítási algoritmusa van, mint amit egy zenei lejátszóban találsz. Ezért van az, hogy általában (egy megfelelő szoftverrel, nem túl gyorsan égetett) Audio CD másolat számítógépen visszaolvasva digitálisan azonos(nak tűnhet) az eredetihez képest.

    Azonban előfordulhat, hogy annak ellenére, hogy egy lemez ilyenformán ''tökéletes másolat'', de egy asztali lejátszóban nem lehet lejátszani, vagy sokkal rosszabbul szól, súlyosabb esetben komolyan torzul a hangkép. Na akkor hogy is van ez? Most akkor digitális vagy nem? Tökéletes a másolat vagy nem? Az Audio CD lemezek szektoraiban nincs külön hibajavító mező (eltekintve az alacsony szintű hibajavítástól, amely azonban rendkívül gyenge).

    Mit jelent ez? Azt, hogy a lejátszás során - legalábbis Audio CD lejátszóban - nincs mód akkurátus hiballenőrzésre, jitter korrekcióra, mint a CD-ROM olvasókban (tehát pl. a szektorok elején-végén előforduló esetleges téves, dupla, vagy hiányos mintavételezés kiszűrésére). Ráadásul az Audio lejátszás valójában nem is szektor-alapú, lévén a zenei lemezek szektoraiban nincs fejléc és szinkronjel, mindent a szubkódok vezérelnek. Az olvasási hibákat, pontatlanságokat legtöbbször az okozza, hogy bizonytalan a lemezen található jelek optikai leolvashatósága. Ha pedig a lejátszó nem tud biztosan, egy menetben beolvasni egy-egy mintát, akkor kénytelen interpolálni az utolsó hibátlannak vélt adat, és a következő olvasható adat értékei alapján, ''megbecsülve'', hogy mi lehetetett a hibás, hiányzó adatmező helyén. Ez pedig egy gyorsan égetett, vagy teszem azt az adott lejátszónak valamiért nem tetsző CD-R lemez esetén gyakorta előfordulhat lejátszás közben. Ha ez sokszor előfordul, akkor bizony a lejátszott hanganyag jelentős része torzul, hiszen az eredeti hangkép helyett sok helyen a hibajavító algoritmus kudarca miatt beékelt interpolált adatokat halljuk a zene helyett. Ez kismértékben nem zavaró, meg sem hallható, de egyes lemezeknél akár fülsértő, idegesítő tompulást, frekvencialevágást jelenthet, hasonlóan a rossz minőségben tömörített MP3 fájlokhoz - más szóval a zene fals, lapos lesz, ami egy értő fül számára egyből megismerszik. Így már talán érhető, miért lehetséges az, hogy bár digitálisan ugyanazt az adatot írjuk fel két lemezre, de az egyik másképp szól bizonyos lejátszókon.

    Nem a tárolt (vagy tárolni szándékozott) digitális adat különbözik, hanem annak visszaolvashatósága, azaz a lemez optikai minősége - ez pedig a fent leírtak értelmében egyenes következményekkel járhat a zenei hanganyag minőségére nézve az Audio CD esetén.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz VVoid #43 üzenetére

    A teljes image fájl készítése a célszerűbb és - ha a program támogatja, illetve külöj felajánlja - a szubkódok minél telejs körűbb analizálásval, ugyanis a trackek eleje és vége az Audio CD alacsony szintű logikai szervezésének köszönhetően csaka szubkódokal határozható meg pontosan. Valójában az egyes trackek elejánek hitt pont már jócskán (szabványosan 2mp-re) a tracken belül lévő 1. indexpontot jelöli, holott maga a track a 0. indexpontnál keződik (általában 2 másodperccel visszább). Amit szünetnek hívunk és hallunk a lemezen, az valójában a trackek elején a 0. és 1. indexpontok közötti terület, ami általában nem tartalmaz hallható anyagot, tehát ott csend, azaz szünet van. A számok egyenkénti grebbelésékor - nem akkurátus program használatával - minden egyes track csak az 1. indexponttól keződően olvasódik be és a track végéhez hozzácsapódik a következő track 0. indexének tartalma. Ezért lehet csekély eltérés a külön-külön trackenként leszedett audio sávok összege, és az egyben leszedett teljes anyag hossza között. Az olyan lemezeken, ahol ''nincs szünet'' a számok között, a trackek elején már a 0. indexponttó hasznos, hallható anyag található, illetve a 0. index extrém esetben elhagyható, valamint hossza a szabványos ajánlásnál akár hosszabb is lehet (a tracken belül még lehetnek további úgynevezett szubindexek is, amivel akár egy tracket is több kis részre lehet tagolni, de ezek érzékelése és használata csak a rendkívül profi lejátszók kiváltsága).

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Yaye #44 üzenetére

    A Saturnban és a MM-ban lehet venni négy-ötféle színben vékonytokos Maxell lemezt. Taiyo Yuden korong, marha jó minőség, lassabb írókhoz és írási sebességhez is teljesen jó, zenére ajánlom nyugodt szívvel.

    A hibásan lejátszható Audio CD-id még jó eséllyel lemásolhatók, hiszen a PC-s CD és DVD-ROM olvasók rugalmasabban olvasnak mint az asztali lejátszók - van mód visszaolvasni, korrigálni azokat a hibákat, amelyeket az asztali készülék már nem tud kijavítani (és a zene rovására megy). Szépen grabbeld le PC-re a problémás lemezeket, hallgass bele, hogy hibátlan lett-e, aztán igényes lemezre mehet is a visszaírás.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Yaye #47 üzenetére

    A ''klónozáskor'' gyakorlatlag ugyanaz történik, mint amikor grabbelsz. Csak az adatlemezeknél - a másolásvédelmek kijátszásához - nyújt többet a CloneCD/Alcohol/BlindWrite stb, mert azokat a kiegészítő adatokat is igyekszik hűen reprodukálni, amelyek a hasznos anyagonn felül vannak a lemez szektoraiban (fejlécek, szubkódok, hibajavító kódok, szinkronjelek), de valójában így sem beszélhetünk 1:1 másolatról, hiszen az adatok alacsomy színtű kódolásába és rögzítésébe nem tud belenyúlni az írószoftver. Zenei lemezek másolására nem javaslom a CloneCD és társai használatát, mert a hibás szektorokat nem igyekeznek újraolvasni, hanem simán egy hibás szektorként könyvelik el és úgy is kerül majd a céllemezre. Inkább a CDRWIN-nel, vagy az EAC programmal grabbeld be minél alacsonyabb sebességgel a problémás lemezeket, aztán azt írd ki a vinyóról.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz VVoid #48 üzenetére

    Különböző meghajtókkal majdnem mindig különbözően lehet leszedni ugyanazt a tracket vagy akár lemezt, ugyanis a meghajtóra jellemző hardveres ''offset'' beállítás miatt előrébb vagy visszább kezdődik az Audio CD anyagának dekódolása (ez csak pár száz sample-t, azaz mintát jelent, ez a szektor töredéke, egy szektor meg 1/75-öd másodperc). Tehát a különböző meghajtókkal leolvasott ugyanazon trackek eleje vagy vége kicsit hiányos lehet, az offset értéknek megfeleő előre- vagy hátracsúszás következtében.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz SAMYka #55 üzenetére

    Mi a forrás? Egy darab egybefüggő szám? Tömörített vagy tömörítetlen? Vagy van egy forráslemez amit lemásolnál?

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz SAMYka #57 üzenetére

    Ugyebár az Audio CD-ken a szektorokban 2352 bájt van. Amikor olyan lemezt hallgatunk, amelyen ''nincs a trackek között szünet'' (azért tettem idézőjelbe, mert nem a trackek között szokott szünet lenni, hanem valójában a trackek 0. indexe, ami legtöbbször 2 mp hosszú, általában nem tartalmaz hallható anyagot - tehát nem a trackek között van a szünetnek hitt rész, hanem a trackek elején), a hallható hanganyag törésmentesen folyik át egyik trackből a másikba. Namármost ehhez az kell, hogy a trackek határán az illesztésnél az éppen végződő track utolsó szektora csurig legyen hasznos adattal (pont kitöltse az adott track tartalma), hogy amikor átfolyik a lejátszás a következő szektorba (ami már a másik track), ne legyen egy pisszenésnyi szünet sem. Vélhetően ilyen volt a forráslemez. Namármost amikor ebből trackenként készítenek MP3 állományokat, az nagy hiba, ugyanis az MP3 veszteséges tömörítés, és nemcsak a minőségen csalhat egy kicsit, hanem a zeneszámok hossza is megváltozhat minimálisan. Miért baj ez? Mert a dekódolás után (a dekóderen is múlhat sok minden) nem biztos, hogy a felírandó trackek pont szektornyi pontossággal tudnak majd illeszkedni egymáshoz, azaz nem feltétlenül lesz a dekódolt hanganyag pont olyan hosszú, hogy a traakek utolsó szektora mindig teljesen kitöltésre kerüljön.Ezért hiába írod ki úgy, ahogy egyébként twollah nagyon helyesen javasolta, előfordulhat, hogy a nem teljesen kitöltött trackvégi utolsó szektorok miatt a sávok között mindig lesz egy pisszenésnyi szünet, ami ugyan legfeljebb 1/75-öd másodperc hosszú szünetet eredményezhet, de jó lejátszási környezetben és lejátszótól függően ez sajna eléggé hallható ahhoz, hogy pont zavaró legyen. Ezért célszerűbb az MP3 fájlokat ilyen esetben PCM WAV állományokká alakítani (Sounforge program nagyon jól dekódolja az MP3-akat), a számok hosszát egyenként a lehető legpontosabban feljegyezni, majd egy nagy egybefüggő PCM WAV állományt készíteni az egészből (az illesztéseknél meg tudod nézni, hogy jól passzolnak-e egymáshoz az összeragasztott számok), és ebből a nagy WAV-ból kiírni a CD-t, a trackváltások pontos helyét utólag megadva az erre alkalmas CD-író programnak a korábban felírt adatok alapján. Az írásmódnal feltétlenül DAO (Disc-At-Once) módot válassz.

    [Szerkesztve]

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz twollah #60 üzenetére

    Lejátszótól és a zenei anyag jellegétől függően simán kihallható, nem kell hozzá audiophilnek lenni, én sem vagyok az, mégis meghalllom - nyilván nem véletlenül szoktak az ilyen lemezekről sokkal inkább egy összefüggő nagy MP3 állományt készíteni + track listát (CUE), hogy vissza lehessen írni normálisan, ha már mindenképp tömörítve szeretnék eltárolni.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz twollah #61 üzenetére

    Ha már másodjára csinálod ezt a módszert, akkor körülbelül 10 perc pluszmunka, de cserébe nem a Nero dekódere intézi az MP3->PCM konverziót, valamint biztosan zavarmentes lesz a lejátszás. Nézd, tudom, hogy nehéz megállni, hogy ne kötekedj, meg biztosan bejön megint a szexuális vonal mint legutóbb, de Téged miért zavar az, ha valaki egy akkurátus, részletes választ kap a kérdésére? ;)

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz twollah #64 üzenetére

    Te elmondtad egyféleképp, én elmondtam másképp, kicsit részletesebben: olyan módon, ami a buktatókra, az alapokra is kitér. Ennyi. Nem fér meg egy oldalon a kettő? A különbség ezen felül az, hogy Te jössz és ''onanizálásnak'' minősíted azt, amit más beír, mert szerinted csakis az a jó, amit Te mondasz - és teszed ezt úgy, hogy ráadásul a másik nem írt tárgyi tévedést, nem írt rosszat, csak másképp oldotta meg a problémát, mint Te, méghozzá szakmailag alaposabb, körültekintőbb módon. Akkor mi jogosít fel a beszólásra? Semmi. Szerintem ez felettébb bántó és meglehetősen kifogásolható hozzállás, ami még akkor sem indokolt, ha a magad módján a segítőkészség buzog benned. Részemről szeretnék ennek a parttalan flame-nek véget vetni, de ha a továbbiakban újra belekötsz a mondandómba, akkor jelezni fogom a moderátoroknak (van a rovásodon épp elég ahhoz, hogy ugorjanak az első szóra). További szép napot.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz twollah #66 üzenetére

    Gyakorlatilag minden olyan grabbelő- CD-másoló program, ami bekapcsolt Jitter vizsgálattal dolgozik, ezt teszi, hiszen vagy a drive, és/vagy a szoftver folyamatosan korrigálja az Audio CD sajátos felépítése miatt elkerülhetetlen szinkronizációs hibákat, de sajnos ''bitrol bitre'' másolásról - univerzálisan - nem beszélhetünk, tudniilik minden egyes drive más-más úgynevezett offset értékkel dolgozik, azaz az anyag elején és a végén eltérő mértékben lehagy-hozzátesz némi adatot. A másik probléma, hogy ha gyorsan grabbel a meghajtó, akkor az Audio CD esetén előfordul, hogy apró eltéréssel, de mindenképp másképp szed le egy-két sample-t a lemezről (ezek a sample-ek négy bájt hosszúak, tehát párszáz ilyen eltérés nem számottevő), és akkor melyik beolvasást tekintsük jónak, az elsőt, vagy az ellenőrzés kedvéért elvégzett másodikat? Szerencsére azonban az újabb meghajtók már nem tévesztenek Audio CD esetén sem, illetve a normális grabbelő program (WinDAC) a szinkronizációs és észlelt C2 hibák gyakoriságától függően visszaveszi a sebességet, hogy a lehető legkisebb legyen az esélye annak, hogy hibás anyag kerül a HDD-re. Tehát a kérdésedre konkrétan válaszova: amit meg lehet tenni a lehető legpontosabb grabbelés érdekében, azt a mai programok többsége megteszi, az írott, kiírt lemezek minősége sokkal inkább az íráson, és a használt lemezen/írási sebességgen szokott múlni, hiszen hiába sikerült beolvasni és kiírni ''tökéletesen'' a másolandó Audio CD anyagát, ha egyszer a megírt lemezt nem tudja hibák nélkül dekódolni az érzékeny lejátszó.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz twollah #68 üzenetére

    Igen, körülbelül. :)

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz tomcsi23 #71 üzenetére

    Szerintem elég körülményes - vagy csak nekem nem szimpatikus - jószág, de amúgy nem rossz program. :)

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Sz.Dóri #85 üzenetére

    Ha a lemásolt lemez ugyanúgy működik (a számok hossza stimmel, az esetleges ''szünet nélküli'' átmenetek jók), mint az eredeti, akkor ne foglalkozz vele, a kulcs egyébként a korrekt szubkód analízisben rejlik, ajánlott olvasmány:
    [link]

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Paulo81 #88 üzenetére

    Cd-írásnál az új firmware nem igazán tud mit hozzáadni a dolgokhoz, mert alig vannak fejlesztések a lemezek terén - hacsak nem valami hibát javítanak ki az új firmware-ben. A CD-R for Audio esetén semmilyen sáv nincs kialakítva előre és a legtöbb kommersz márkánál már a minőség sem jobb, mint a normál CD-R lemezeké. Pusztán magasabb a jogdíj az ilyen lemezeken és az asztali felvevők csak a CD-R for Audio lemezekre hajlandóak írni.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Cyrin #105 üzenetére

    A legtöbb helyen már rendelésre sincs.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz KopaszÁllat #121 üzenetére

    A minőségi Audio CD -írásnak semmi köze a birkafejekhez. :) Az Audio CD-írás minőségi tényezői közül a legfontosabb a jitter kiküszöbölése, amit nem RAW írással lehet megoldani, hanem az adott lemezt a lehető legoptimalizáltabban támogató íróval, alacsony írási sebességgel, az író lehető legoptimálisabb, rázkódásmentes elhelyezésével.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Balinov #176 üzenetére

    Ha egy darab összefüggő MP3, akkor valami nomális hangprogrammal (pl. SoundForge) dekódold egy nagy WAV állományba és ne darabold fel, hanem pl. írj mellé egy CUE fájlt (ami elmagyarázza az írónak, hogy melyik track hol kezdődik), aztán DAO módban írd ki.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz hun005a #206 üzenetére

    Ha CDRWIN programmal írtad és kalóz serialt használsz, akkor a program "tréfája" is lehet.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz hun005a #206 üzenetére

    Milyen programmal írtad ki? Ha a megírt lemezt visszagrabbeled mondjuk Neroval vagy EAC programmal, akkor "szólnak" a zeneszámok?

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Új hozzászólás Aktív témák