Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vikky

    tag

    válasz PPeter #33 üzenetére

    Azt vágom, h lehet a gyártásnál sokmindent befolyásolni, hiszen gyártórendszerek automatikájával foglalkozom. Az infóm ezexerint kissé megkopottabb volt a tiédnél, dehát senki sem tudhat mindent... :B Jah meg egy kérdés. Ugye az asztali író 1x sebességgel ír? :F Vagy tud 2x is? Nem tom, egy kicsit láma vok ehhez. Régebben álmom volt egy olyan író, ma meg látom, h az a sorsa, mint a kazettásmagnónak. Szép meg jó, meg néha előveszem... Szerintem. Lájtszkrájb Audio CD-k lesznek? :DD

    ''Neked milyen a Maxtorod? SÜTI?''

  • Yaye

    őstag

    válasz PPeter #33 üzenetére

    Van két kupac régi írott lemezem, többnyire válogatások, amik még a cdírás hőskorában készültek, egyik fele valami atomgyenge B-grade lemezekre, a másik kupac pedig a régi kékhasú TDK Reflex (ez a típus kivétel nélkül iszonyúan ugrál és recseg az asztali lejátszómban). Szeretném átmenteni őket egyszer s mindenkorra.
    Tudsz ajánlani valami kifejezetten kiváló minőségű audio alapanyagot, konkrétan? Nem vagyok valami nagy kalóz, és abszolút nem vagyok képben. :B Az se baj ha drágább az átlagnál, nem nagy tételről van szó, lényeg hogy minden megegye amibe csak lemezt lehet tenni. (Egy Plextorral CDRW-vel tervezem végrehajtani a műtétet, cloneCD-vel)

    És mégy egy kérdés. Egy rossz alapanyagra, vacakul megírt audiolemez hibái milyen jellegűek? Úgy értem, a pitek alakja is torzult ilyenkor, amit pl a CloneCD továbbvihet egy amúgy jó íróval, jó alapanyagra is, vagy elsősorban gyenge, rosszul olvasható jelekről van szó, amit ha egyszer sikeresen kiolvasunk, akkor már hibátlanul lehet újra felírni? Remélem nem kérdeztem nagyon nagy baromságot, nem értek hozzá. :)

    (Különben érdekes, de van nekem egy végtelenül primitív, ősöreg Sony CD-s táskarádióm. Nem akadt még olyan ócska, elfuserált írott CD a kezembe, amit az ne játszana le a legkisebb ugrás vagy reccsenés nélkül. Ha kétségem támad hogy egy lemezen egy reccsenés a hanganyagban van, vagy a lejátszó a bűnös, már megyek is ki a fürőszobába leporolni a zuhanyzós Sonyt. A Technics asztali lejátszóm meg majd megfullad látszólag hibátlan, máshol csont nélkül lejátszható lemezektől. Ki érti ezt...)

Új hozzászólás Aktív témák