Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz f.lorand #8125 üzenetére

    "Igényeltem behajtási engedélyt."

    Ja, hogy ilyet lehet? Ha ezt tudom... :DDD Hányszor volt már, hogy szántói nyeregnél a temetőnél vagy fent a Kétbükkfanyereg parkolónál hagytam a kocsit a vaksötétben és gyalog mentem fel, hogy a ködpárnát fotózzam :DDD

    Más, kicsit noob kérdés :B
    Távcsövekben nem vagyok otthon, eddig mindig fotós objektíveket használtam - de arra az esetre, ha áttérek, milyen adaptereket szerezzek be (hogyha meglesz a távcső, akkor már egyből tudjam használni is, ne akkor kelljen apránként összevadászni a dolgokat)? Az okulároknál és szűrőknél látom van 1.25" és 2", szóval szabványos; de egy fényképezőgép vagy később asztrokamera rögzítéséhez létezik valami szabvány menet, vagy ez távcsövenként változó, felesleges előre megvenni, mert lehet, hogy teljesen más lesz? (Láttam M42, M48, M54, M63 és M68 meneteket is emlegetve refraktorok specifikációinál).
    Nikon Z6 és Z6II (full frame) gépet tennék első körben fel, ahhoz gondolom T2 -> Nikon Z adapter elég lesz, vagy egyből M48 -> Nikon Z-t keressek, mert az nagyobb tiszta átmérő?

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés