Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz Piftuka #54537 üzenetére

    Válaszra akkor van esélyed, ha fel is teszed a kérdésed. :) De még az sem derült ki, hogy kész bútort szeretnél venni, vagy gyártatni szeretnél, vagy...

  • mrhero

    tag

    válasz Piftuka #54541 üzenetére

    "Gyártatásban nem gondolkodtam még."

    Hát, a leírásod alapján pedig szerintem erre lesz szükséged. Hacsak nem jön elő valaki valami hasonló bútorral, mint amit leírtál, de ennek az esélye szerintem közelít a nullához.

    Egy hibrid opció, hogy a második linkelt képen lévő asztalt úgy szereled össze, ahogy leírtad. Tehát az asztal alatti elemet elfogatod 180 fokkal. Ehhez lehet, hogy kell néhány új furat az asztal lapjába alulról. Ebben az esetben az ajtó nem ott lesz, mint ahol a képen, de a magas elem balra kerül. Az ajtót is átrakhatod a másik oldalra, csak az eredeti furat látszani fog. A hiányzó elemet az L alakhoz lapszabászatban legyártatod és hozzá illeszted. Nem biztos, hogy egységes lesz a toldás színe, csak hasonló.

  • Piftuka

    veterán

    válasz Piftuka #54551 üzenetére

    Tudtok válaszolni, kérlek, a 2., 3. és 4. kérdésre?

    "Aquila non captat muscas."

  • Soká

    senior tag

    válasz Piftuka #54798 üzenetére

    Átérzem azt, amikor az ember ki van szolgáltatva, mert adott területen nincs ismerete az árakról és lehetőségekről. De szeretne lépni, csak ahhoz nem árt tisztában lenni közelítően az árakkal.
    Tekintettel arra, hogy én csak magamnak készítek bútorokat, arra biztatnálak, hogy próbáld kitalálni magadnak minél pontosabban a méreteket és funkciókat. Ha képes vagy, akár móricka rajzokkal is felvázolni, hogy mit szeretnél, hamarabb fogsz olyan embert találni, aki hajlandó neked árat mondani. Azt Te tudhatod, hogy pontosan mekkora felületű asztallapra van szükséged. Azt is te tudod, hogy az elképzelt polcos rész milyen széles, milyen mélységű, milyen polcmagasságú. Az L alaknál meg érdemes tisztában lenni azzal, hogy a sarkánál keletkezik egy holt tér, amit csak kompromisszumokkal lehet kihasználni. Ott, azon a részen akarsz-e az asztal alá tároló bútort tenni, vagy csak feltámasztod az asztallapot?
    Az L alak alatt fiókok lennének vagy polcok? Zárt vagy nyitott? Ezeket mind magadnak kellene kitalálni, aztán majd úgyis mondja a szakember, hogy mi miért jó vagy miért nem jó éppen. Mert a méreteknél érdemes a létező táblaméretekhez igazodni. Ha 5cm-rel kérsz nagyobbat, szélesebbet mint a járatos méretek, azzal többszörözöd az asztalos munkáját.

    Az is nagyon fontos lenne, hogy tudj dönteni, bútorlapból szeretnéd megoldani a feladatot, netán ragaszkodsz a fához?

    Ha itt nem találsz olyat, ami számodra jó kiindulás lehet (vagy itt), akkor nagyon tudod, hogy mit szeretnél és meg kell rajzolnod.
    Az öreg szekrény esetében meg legjobb lenne egy jó fotó, mert így az ember nem tudja, hogy egy rossz állapotú furnérozott bútorról van-e szó vagy egy tömörfa bútorról? Hogy sík felületek vannak-e vagy ívek, és ezeregy dolog, ami befolyásolja (vagy ellehetetleníti) a feladatot?

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz Piftuka #54802 üzenetére

    Nem vagyok lusta, de nekem is ugyanúgy be kell pötyögni a keresőbe, hogy bútorlap+méretek mert én nem dolgozom vele. De egyébként kb. 2,5-2,2m hosszú és talán 1,2m széles lehet. Szálirány esetén azt is be kell kalkulálni, hogy a táblából jól jöjjön ki a mintázat!

    Én nem tartom lehetetlennek - persze, lehet, hogy neked az - de egy ilyen komplett bútornak, mint a fotón látható, elég könnyen ki lehet számolni az anyagigényét. Összeadogatod az oldalakat, polcokat, egyebeket (a hátfal vékonyabb, a munkafelület vastagabb anyag lesz) és máris lesz egy közelítő számod, hogy hány nm anyagra van szükséged. Ezek után meg tudod nézni, hogy milyen áron vesztegetik ezeket az anyagokat (plusz lesz néhány kivetőpánt, fiók csuszka, fogantyú) és ezt fel kell szoroznod hárommal, néggyel-öttel, nem tudom mennyivel, amibe az asztalos munkája kerül. Ezt majd a többiek tudják megmondani neked, akik benne vannak ebben a munkában.
    Ezt azért érdemes magadban végigjátszani, hogy ne mást túráztass feleslegesen, hogy aztán a végén kiderüljön, hogy ja, én azt hittem, hogy ez olcsóbb!
    Az asztalosok például konyhabútor esetén már a pult folyómérete alapján is tudnak - ha akarnak - közelítő árat mondani. Csak közelítő árat senki nem szeret mondani, mert aztán számonkérik rajtuk :)
    Ha tanácsolhatom, úgy tervezd meg a bútort, hogy ne egy egész monstrum legyen a dolog, hanem több kisebb darabból épüljön össze. Könnyebb dolgozni vele, könnyebb bontani, szállítani. Az emberek átlagban 10évente költözni szoktak...

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz Piftuka #54805 üzenetére

    Asztalosból is van kétféle, az egyik fával dolgozik, a másik bútorlappal, elég különböző melók és nem feltétlenül vannak naprakészen infóik a másik terület alapanyag árairól. Aki ebben mozog, ahogy ő is írja, valszeg csuklóból tud mondani valamit, mert naponta jár lapszabászatba.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • Soká

    senior tag

    válasz Piftuka #54805 üzenetére

    "feleslegesen túráztatni"

    Bocs, lehet, hogy ez vidéki nyelvjárás :) Arra akartam utalni, hogy érdemes az adott témát, amennyire tudod, magad körbejárni, hogy a szakiktól csak azt kérdezd meg, amiben nem segített a gugli. Tehát a sarokasztal kínálatot magad is körbejárhatod, feltérképezheted.
    Jelen esetben pedig arra akartam utalni, hogy ha az alapoktól indulunk és tisztázzuk a méreteket, az anyagot, a funkciókat , mielőtt odáig jutnánk, hogy egy asztalos egyáltalán érdemi árajánlatot adhasson neked, félő, hogy a hosszas eszmecsere azzal zárul, hogy: - Jé, ez ilyen sokba kerül? - akkor inkább hagyjuk, megveszem az ikeában a Billy könyvespolcot.
    Tehát azt javaslom, hogy alaposan nézegesd meg a készbútorok árait és indulj ki abból, hogy egy sorozatban gyártott terméket biztosan gazdaságosabb legyártani mint egyet, tehát vagy a sorozatgyártottat vegye meg az ember vagy legyen hajlandó kifizetni az egyedi megoldás felárát. Olykor persze vannak túlárazott termékek, amit még egyedileg is le lehet gyártani olcsóbban, de van olyan is, amikor nem lehet versenyezni a bolti termékkel, annyira alacsony az ára (és a minősége)
    Tehát az, hogy 40ezerért kapsz egy ilyen konyhabútornak látszó valamit, az asztalos oldalról nézve sok tekintetben abszurd.

  • T J

    tag

    válasz Piftuka #54805 üzenetére

    Laminált forgácslap (bútorlap): 280x207 cm. Alapértelmezetten 18mm vastagságról beszélünk, néhány színből van 10, 12, 16, esetleg vastagabb is. Furnérozott is létezik ebben a méretben, annak 19mm a vastagsága. Natúr MDF táblák is ilyen táblaméretűek.
    Dekorlemezes forgácslap munkalap: 29 és 38mm vastag, általában 410 x60 cm, de van más hosszban és szélességben (63cm) is, egyik élén gyárilag ráhajlítva a dekor. Néhány színből létezik 80-90 cm széles "asztallap", két gyári éllel, és talán előfordul 120cm széles is, de ebben nem vagyok biztos. Vannak bútorlappal megegyező színben is (pl moldáv akác, sonoma tölgy). A ~1mm vastag dekor lemez úgy rémlik 130 cm széles.
    Kompakt lemez: tömör műanyag lap, kétoldalt laminálva, általában kőmintás felülettel, viszonylag új termék. 12mm vastag, drága, táblaméretet nem tudom.
    Fényes pvc/akryl borítású MDF táblák: ezek a kastamonunál 280x122cm-esek, más gyártóét nem tudom.
    Rétegelt lemezek: sokféle fafaj, táblaméret és vastagság.
    Domoterc oldalán/bemutatótermében elég sok gyártó termékei megtalálhatóak.
    Nagyobb gyártók: Egger, Krono, Kastamonu, Falco, Pfleiderer, Gizir, Kaindl

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz Piftuka #54824 üzenetére

    Teljes mértékben értelek és egyet is értek veled, de itt ezt hiába mondod. Pontosabban olyanoknak mondod, akik esetleg a szabadidejük terhére is hajlandóak szakmai kérdésekkel foglalkozni vagy tanácsokat adni az ide beesőknek. Kicsi az esélye, hogy a te kontárjaid olvassák a soraidat.

    Az meg sajnos a hazai viszonyok hű tükre, hogy kevés a jó szakember, ahogyan kevés a fizetőképes kereslet is. Igény már lenne ( a jó munkaerőre és a jól fizető munkára) de inkább csak a hiányát látjuk ennek a kettőnek.
    És aki asztalosként olvassa a soraidat, azt most nem biztos, hogy magadhoz édesgetted... De legalább tudja, hogy meg kell dolgoznia az elismerésedért. :)
    Én azt javasolnám neked, hogy érdemes a facebookon az ismerősöket megkérdezni, ki tud jó szakembert ajánlani. Úgy talán jobb választani mint egy szaknévsorból ismeretlenül. Persze, szenvedni fogsz, hogy a jó szaki nem ér rá... és/vagy sokba kerül.

Új hozzászólás Aktív témák