Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kavalkád

    aktív tag

    válasz kunberci #60047 üzenetére

    én 10% ráhagyással szoktam számolni, annyival veszek többet, de szerintem 5-7% is elég lenne. dekopírral szoktam vágni, de a körfűrész is megteszi, bár azzal elég macera lesz ha nem egyeneset kell vágni, pl. ajtó beugró, radiátorcső, stb. minimum 7mm vastag parketta legyen. falnál ~1cm elhagyás. lerakás előtt a parketta álljon 1 napig a szobában, hogy felvegye a lakás hőmérsékletét. az eltolás 2 sor között minimum annyi amennyi a parketta szélessége. tegyél alá lépészaj csökkentő alátétet.

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz kunberci #60047 üzenetére

    Amikor dekopír fűrésszel vágsz, akkor az az él jó illesztésnek, vagy azzal csak a felesleget, túlnyúlást vágod le?
    Ez egy elég erős kérdés volt.

    Ráhagyás 10% plusz úgy is dobozra kell felkerekíteni, inkább maradjon.
    Helységben kell hagyni 48órát, hogy akklimatizálódjon, de úgy hogy ki vannak bontva a dobozok.
    Érdemes minimum 4 dobozból dolgozni, hogy keveredjenek a lapok, hátha van minimális színeltérés.
    Kopásállóságot majd mondják a boltban, de azt hiszem min.34-es.
    Vastagságra min.7-8mm-est, de felüdülve láttam a nemrég a Diego-ban, hogyléteznek 10-12mm vastagok és nem is sokkal drágábbak én biztos, valami ilyesmi vastagságút vennék.
    Falnál hagyd meg neki a diletálás lehetőségét kb.10mm, ne rakj a mellé semmit. Ha kábelt akarsz elvinni akkor vegyél kábelcsatornás falszegélyt, szerelni is jobb úgy később.
    A beeső fénnyel párhuzamosan kell rakni a parkettát.
    Falhoz távtartónak vegyél, vagy csinálj kicsi ékeket, mert úgy sem lesz párhuzamos a fal a parkettával.
    Eltolni ha jól emlékszem min.30-40cm kell, de ez a dobozán is rajta van.
    Csinálj neki közel tökéletes alapot. Ha kell a széleknél, sarkoknál faragj az alapból, vagy önterülőzd le. A vastagabb alátét nem feltétlen megoldás a rossz alap kiküszöbölésére.
    Ha összeragasztod a parkettákat egy sokkal merevebb, masszívabb parkettázás lesz a végeredmény, de ez esetben nem nagyon lesz lehetőséged fél órával később a korrigálásra, még bontással sem.
    Neten vannak profi trükkök a lerakáshoz, érdemes megnézni.
    Körfűrész felesleges porol, hangos, tépi az anyagot és kopik a lap.
    Dekopír fűrész, vagy laminált padló vágóval célszerű.
    AZ utolsó sor berakásához én csináltam egy Z alakú beütőt még 20 éve, de ha jól látom már kapható boltban is.

Új hozzászólás Aktív témák