Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yooccoo

    aktív tag

    válasz kunberci #45001 üzenetére

    ha én akarnék osb-ből polcot (soha), akkor keresnék műanyag élvédőt (akár a csempe élvédője is megteszi) és azt ragasztanám fel

  • pacman_123

    tag

    válasz kunberci #45001 üzenetére

    Ezt is meg kell itt tanulnom: kopasznak várni kell a sorára :D Szia motor-os!

    Szóval polc OSB-ből. Ahogy yooccoo megjegyezte, én sem igazán az OSB-t tartom alkalmas polcanyagnak, de úgy alakult hogy annak kellett egyszer tekintenem. Ősök kértek meg hogy csináljak egy létrapolcot a földszintről a pincébe vezető lépcső fordulójába. Nagyjából 2m széles, földtől plafonig tartó polcról volt szó. Mondtam hogy bízzák ide, az anyagot, kivitelezést .... nos fater egyszer hazaállított 12 db leszabott, műanyag élvédőzött (!) OSB polccal, hogy azt mondták neki az OBIban hogy jó lesz az.

    15mm vastagon, 1m-es fesztávú polcokra ... :( ezen paraméterekkel a saját súlyától meghajlott volna, nem a befőttes és italosüvegektől, krumpli, cukor, só, vas bogrács ... esélytelen. Viszont legalább olcsó volt.

    De kidobni már nem akartam az anyagot, ezért csináltam merevítőket 5x5 fenyő stafniból. Remélem jó lesz a képbeillesztés, /ezt is most szokom itt/.


    Talkán látszik hogy rendesen meg van pakolva. Most év végén lesz 3 éves a történet, időnként rálesek hogy bírják-e -> ezzel a meveítéssel bírják.

    Szóval a kérdés: milyen fesztáv, mit (milyen súlyt) tárolsz rajta (műhelyt írtál, gondolom nem papírszalvétákról van szó), de készülj a polc alá valamilyen merevítéssel, és használható lesz. Faternak nem tudom mennyiért tették rá a műanyag élvédőt, de én sem lekerekítéssel készülnék rá, hanem valami ilyesmivel (képeken látszik az "élzárás").

    Asztallapnak inkább rétegelt lemezben gondolkodnék. Vagy ....a műhelyasztalom lapját 38mm-es konyhai munkapultból (kettőt szembefordítva) csináltam. Ez itt egy régi kép, nem sokkal a készülte után - de legalább rend van épp.

    Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

Új hozzászólás Aktív témák